Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Do odkupienia zestaw: ONKYO A9050, TANNOY DC6T ORAZ OKABLOWANIE MELODIKA.WARTO?

05 Sie 2015 22:28 999 8
  • Poziom 2  
    Witajcie.Na początek- dzień dobry. Nazywam się Marcin i jestem tu nowy. Szukam sprzętu audio do domku, trafiłem na taką ofertę od znajomego-znajomego.
    Do odkupienia zestaw ONKYO A9050, TANNOY DC6T oraz okablowanie MELODIKA.

Cena to 4500 do lekkiej negocjacji. Sprzęt jest już po gwarancji z tego co mi wiadomo, ale w sumie to nawet ryski nie ma, pierwszy właściciel.

Brzmi przyzwoicie. Chciałem zapytać czy warto brać to w tej cenie ?
    Z zewnątrz wszystko wygląda na solidne. Co jednak powiecie mi o "bebechach " ? Czy dać sobie spokój ? Do wydania miałem w założeniu 4 tysiące, ale mogę dołożyć parę złotych.

Wcześniej oglądałem zestaw denon pma-720ae + klipsch rp-260f i w sumie brzmieniowo nie odbiegało to bardzo, może po za większym konturem w górze.

Docelowo marzy mi się coś ze stajni Audio Academy, ale modele w moim budżecie brzmią gorzej od wspomnianych zestawów ( w mojej ocenie oczywiście ). Wracając do tematu- co powiecie o A9050+DC6T ?
  • Moderator Akustyka
    Za 4500zł? W życiu. Używany ONKYO to maks 1200zł. Używane Tannoy to będzie z 2000zł. Powiedzmy że komplet za 3500zł. Więc co? 1000zł za kable?
  • Poziom 2  
    To dobrze wiedzieć. Czyli generalnie za 3500 można by brać? No tak mi się trochę wydawało, bo nówki to ok 5,5-6 tysięcy.
    Poprawka - Tannoye to wersja SE. Ale targować się ?

Co myślisz o takim zestawie ?
  • Moderator Akustyka
    apogeeduet napisał:
    Poprawka - Tannoye to wersja SE.
    To zmienia postać rzeczy. Jednak myślę że 500 stówek można stargować. Czemu? Bo ONKYO jest tu słabym gardłem.
  • Poziom 39  
    Dokładnie, wzmacniacz jak wzmacniacz, do tego ma wbudowany przetwornik
    Ja na Twoim miejscu wolałbym wydać kasę na używanego Denona Pma 1500/1510 AE i Dali Zensor 7 lub Zensor 5, dobór kolumn w zależności jak duże masz pomieszczenie.
    Ja posiadam 720 ae i nie narzekam, wzmacniacz jak wzmacniacz, grał on z klipszami górą ponieważ klipsze właśnie tak grają, mocno góra i dołem.
  • Poziom 2  
    Mam do zagospodarowania 23 m2.
    Zestaw już się sprzedał.

Ale ja znalazłem Klipsch rf52, powystawowe za ok 2500 złotych. Dziś jadę posłuchać jak to gra, sporo osób pisze że konturowo, ale jeśli ten konturek jest sensowny- to czemu nie :)
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Konturowo czyli wysokie i niskie, mi np niskie tony odpowiadają.
  • Poziom 2  
    Po długim czasie wracam do tematu i proszę o radę. Kupiłem KILPSCH RF52 i do tego ONKYO A9030, bo w tamtym momencie nie miałem lepszego budżetu. Okazuje się że a9030 okazał się wąskim gardłem. Klipsche nie mogą pokazać swojego potencjału. Co możecie mi polecić? Do wydania ok 3tysiące. Chcę już coś porządnego ;)
  • Poziom 20  
    Marantz PM6005 a jak Ci się uda to może i 7005. Jak nie to Yamaha A-S701. Ale bierz Marantza, połączenie z klipschami - rewelacja