Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Victrix 26L VER. 2011 - płyta główna po burzy transformator

Rezo89 05 Sie 2015 23:29 1827 6
  • #1 05 Sie 2015 23:29
    Rezo89
    Poziom 2  

Witam.

Po przepięciu po burzy nastąpiła awaria płyty głównej. Zaniosłem do znajomego elektronika wymieniliśmy spalone elementy i bezpieczników już płyta nie pali. Lecz jest problem z identyfikacją transformatora. bo właśnie to ostatni element do wymiany.

0 6
  • #3 07 Sie 2015 10:38
    Rezo89
    Poziom 2  

Witam,

Panie -west

W takim razie proszę o wskazanie właściwego działu, jak serwisowy jest niewłaściwy.

Dla mnie jest to jak najbardziej odpowiedni dział.

Nie uważam się za złotą rączkę. tylko szukam rozwiązania problemu związanego z piecem.

0
  • #4 08 Sty 2018 19:29
    Szym72
    Poziom 2  

Witam
    Wiem że temat jest odgrzewany ale mam pytanie do Kolegów posiadających piec Victrix 26 2l - mam podobny kłopot - wyglądało na początku że to tylko przekaźnik daje w kość ale po sprawdzeniu w serwisie i podłączeniu płyty nastąpił mały pożar na płycie i jeden ze scalaków odmówił definitywnie współpracy. We wspomnianym serwisie panowie powiedzieli że nie ma problemu że nie ma problemu z wymianą drania ale nie wiedzą co to za oznaczenie - gdyż się upaliło - stąd moja prośba - ma toś Victrixa na chodzie i dał by radę odczytać mi ze swojej płyty co to za cudo. Przyznam że gdyby nie koszt płyty 978 pln to pewnie bym się tym nie zajmował ale cóż tonący brzytwy się chwyta - jeżeli ktoś byłby łaskaw zaglądnąć do swojego pieca to oczywiście podeślę fotkę z lokalizacją małego bandyty.

pozdrawiam

A z resztą to jest to bydlę:

0
  • #5 21 Lut 2018 22:32
    przemowal
    Poziom 9  

Proszę.

Ja również podepne sie pod temat bład e37 i szukam przyczyny na płycie jakie u was były problemy obstawiam transformatorek ktoś z was wymieniał go?? jakie wychodzi napiecie na car v2??

1
  • Pomocny post
    #7 27 Mar 2018 01:55
    endriue
    Poziom 11  

Spalony układ ULN2004 jest skutkiem sprawdzania przekaźników, bez wylutowania ich z płyty - podanie napięcia na cewkę przekaźnika.
    Błąd e37 w warunkach domowych, bez stacji lutowniczej z gorącym powietrzem może być ciężki do naprawy. Wiem, bo to robię na co dzień. Więcej info na priv.

1