Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 2600n - czerwony drukuje z boku

06 Sie 2015 08:08 633 3
  • Poziom 7  
    Zakupiłem drukarkę i sprzedajacy zachwalał ze jest idealna tylko wymienić tusze. Tak tez zrobiłem co sie okazało wszystkie kolory prócz czerwonego idelnie drukują.
    Czerwony natomiast drukuje tylko z boku na szerokości 2-3 cm. Dodam ze optyka wyczyszczona idealnie nawet podmieniłem lasery i zwierciadła wirujące i nic to nie dało. HP 2600n - czerwony drukuje z boku
    Help !!
  • Poziom 7  
    Juz znalazłem przyczyne powyzszego wydruku. Czasami nie opłaca się kupować tonerów zamiennych bo właśnie przez nie wychodza takie cyrki jak powyżej w załaczonym wydruku.

Po przeczytaniu wszystkich postów związanych z HP 2600n tutaj i ciągłych sugestiach ze tylko to wina optyki bo zapaćkana, zabrudzona, a tu nie do konca jest prawda. Taki wydruk nie jest winą w zupełności optyki wewnątrz drukarki. Owszem pierwszym krokiem było wyczyszczenie tejże optyki choć była idealnie czysta i już stracone 20 minut i wydruk - znów ten sam - pierwsza myśl zapaciałem coś palcem i znów rozbieranka i tak z 3 razy - w końcu siła dedukcji zamieniłem płytki z laserami (bo tylko problem był z czerwonym tonerem) i dalej to samo. Wiec wniosek nasunął sie sam iż optyka jest OK czas zająć sie tonerami!!

Wiedząc ze dwa tonery czerwone pełne zamienniki dopiero co kupione tak drukują felernie postanowiłem wziąść toner niebieski i zamienić tylko chip z czerwonego co sie będzie działo tak też zrobiłem i zamiast czerwonego pieknym zielonym mi pojechało!!! Aż podskoczyłem z radości ze znalazłem winowajce moich problemów.
    rozebrałem toner czerwony i niebieski i zrobiłem z nich jeden z niebieskiego wziąłem "rolke" a z czerwonego pozostałość z proszkiem i oczywiście czip z czerwonego tonera.
    Po zmontowaniu i po kalibracji drukarka pieknie drukuje i równiutko i czyściutko!!

Pełny sukces !!!!
    Rada mieć kilka chipów kupionych za 1,50 szt i stare puste tonery -- i oczywiście smykałke do rozbierania i naprawiania.

Dodam iż dwa poprzednie czerwone tonery pełne i jak zapewniał sprzedający sa idealne okazały sie do kitu i bede je oddawał a jeden drukował tak jak na powyzszym obrazku a drugi walił poziome pasy czerwone co 7 cm.

Stracony czas na rozbieranie i główkowanie i skręcanie to chyba nikt mi nie zwróci hehe

Moderatora prosze o zamknięcie tematu.
  • Moderator
    Sam możesz zamknąć. Przycisk na dole posta.

HP 2600n - czerwony drukuje z boku
    Zamykam zgodnie z życzeniem Autora.