Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

napełnianie butli gazem lpg- ilość

stonkers 01 Cze 2005 22:36 12913 8
  • #1 01 Cze 2005 22:36
    stonkers
    Poziom 15  

Witam
    Posiadam zbiornik toroidlany o pojemnosci 50 l ale wchdodzi mi tylko 36 litrow- to troche za malo- duzo jezdze za grancie i przydalo by sie te kilka litrow wiecej...
    Czy jest możliwość aby ustawic zeby weicej wchodzilo? a jesli nie to czy tankujac na stacji w momencie gdy juz zbiornik bedzie pelny a zawor bedzie odbijal czy bedzie mozliwosc przeczymania i do tankowania na sile jeszcze kilku litrów gazu? czy nie zaszkodzi to elemntom inst.???

• #2 01 Cze 2005 23:21
    thomas__1
    Poziom 22  

Po pierwsze może zostaje coś gazu w butli i na stacji wchodzi tylko te 36 litrów, a po drugie może nie masz butli 50-litrowej, tylko np 40. Ja mam toroidalną butlę 32 litry i maksymalnie w zimie wchodzi mi koło 29 litrów.
    Ilość wlewanego paliwa zależy od cisnienia w butli.

• #3 01 Cze 2005 23:25
    stonkers
    Poziom 15  

butla jest 50 litrow!!! a gazu wchodzi 36 litrow na pusty zbiornik!!

• #4 02 Cze 2005 08:21
    makarena
    Poziom 15  

stonkers napisał:
    butla jest 50 litrow!!! a gazu wchodzi 36 litrow na pusty zbiornik!!

Przy prawidłowo działającym zaworze odbijającym powinno wejść 80% pojemności butli czyli 40 litrów, co oznacza, że masz zbyt nisko ten próg ustawiony. Gazownicy mogą go podstawić nba wyższą wartość - ja dla 55 litrowej butli wlewałem 48 litrów co stanowiło 87% jej pojemności i wszystko było ok.
    Butla potrafi wytrzymać pełne zalanie i jakby się dało to jeszcze więcej :) ale ta rezerwa musi być, bo przy np. dzwonku w tył auta jak Ci się zgniecie butla, to zmniejszy się jej obiętość i ten gaz powinien tam się zmieścić, tak żeby nie doszło do rozerwania butli i zbyt szybkiego rozprężenia gazu - bo wtedy będziesz miał przez moment niezłą lodówkę w bagażniku :D

• #5 02 Cze 2005 09:27
    Mieczysław
    Poziom 21  

Witam.
    Ja posiadam samochód z 10 letnią instalacją ( w tym roku muszę wymienic zbiornik), do którego od początku, niezależnie od pory roku wchodzi 42 litry paliwa LPG. Zbiornik ma 45 litrów pojemności.
    Wszystko zależy od ustawienia zaworu odcinajacego. U mnie mechanik sporo przesadził, ale jak widać przez 10 lat nic złego się nie wydarzyło.

• #6 02 Cze 2005 10:44
    Slawek J
    Poziom 30  

Troche za malo wchodzi ci gazu do butli prawidlowo powinno wchodzic 80% pojemnosci calkowitej butli czyli w twoim przypadku okolo 40 litrow ale mysle ze smialo mozna podwyzszyc prog do 43-44 l gazu. Jesli masz instalacje po gwarancji mozna zrobic to samemu ( choc nie popieram tego ). Wystarczy odkrecic dwa przewody od wielozaworu a pozniej sam wielozawor i wyciagnac go. Pozniej musisz podgiac plywak w ta strone by mogl ci sie podniesc wyzej zanim dojdzie do zablokowania i odciecia doplywu gazu. Tylko nie przesadz.
    Pozdrawiam.

• #7 02 Cze 2005 11:52
    Adam700
    Poziom 22  

plywak trzeba podgiac delikatnie do gory.ja mam tylko butle 20L i w pusta wchodzi mi dokladnie 17.82L-mierzylem to kilkakrotnie na stacji na ktorej gaz monotwalem(ale to zalezy od niektorych dystrybutorow-zalezy jakie cisnienie maja ustawione bo na niektorych weszlo mi 18.20).
    Raz mialem taki przypadek,ze lalem LPG na innej zupelnie stacji, byl tam stary model dystrybutora i auto jeszcze pracowalo na LPG bo jeszcze bylo troche a koles napompowal mi 25Lgazu w butle 20L.Normalnie jaja jak berety!lal to lal czekalem do konca i stanelo na 25L.otworzylem bagaznik pokazalem butle i tabliczke na niej 20L.mowie zeby pobiegl po kierownika stacji.wystraszyl sie i nie wiedzial co ma robic.dalem mu 10zl i wiecej tam nie jezdze bo i auto na ich LPG szedl tak jakby mial reczny zaciagniety.

• #8 07 Cze 2005 18:57
    stonkers
    Poziom 15  

Czy jesli podegne plywak i bedzie wchodzilo wiecej gazu to kontrolki wskazujace ilosc gazu zmienia swoje proporcje wskazywania w stosunku co do ilosci gazu?
    na przelaczniku gaz-benzyna mam 4 kontrolki + ostatnia migajaca informujaca o rezerwie. Na butli mam zegar gazu od niego wychodza 2 przewody i na nim napsiane jest 0-90 Ω i oprocz tego wskazowka ilosci albo cisnienia gazu.
    Z czego wynikaja te Ω czy z ciśnienia czy moze od polozenia plywaka?

• #9 08 Sty 2014 11:17
    jazeck
    Poziom 11  

Położenie pływaka.
    Wszystko da się wyregulować. Rozkręć wielozawór i podegnij odrobinę pływak, trochę zabawy i dobijesz nawet do 100%. Jak przesadzisz to nie wyregulujesz dobrze poziomu paliwa (będziesz miał np rezerwę przez 200km).
    Ja tak tankuje jak jadę w trasę, po 10km już masz przynajmniej 1l mniej w zbiorniku...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME