Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen xsara 1,6 8v 2000rok - CHECK ENGINE + martwe zegary

06 Aug 2015 12:22 750 5
  • Level 2  
    Cześć!
    Mam taki objaw:
    Podczas jazdy (i na gazie i na benzynie, czy to zimny, czy ciepły) nagle pojawia się kontrolka CHECK ENGINE i jednocześnie nikną wszystkie kontrolki i 'padają' zegary. Nie ma prędkościomierza, obrotomierza, żadnych kontrolek. Wyświetla się tylko CHECK ENGINE i poziom paliwa. Auto jedzie normalnie, światła i migacze działają, choć nie słychać dźwięku przerywacza. Gdy gaszę auto (przekręcając kluczyk), zaczyna 'krzyczeć'. Nie pomaga nic. Dopiero zdjęcie klemy resetuje problem. Czasem na tydzień, czasem na 5 minut.
    Co to może być i jak temu zaradzić?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 42  
    qwwp wrote:
    nagle pojawia się kontrolka CHECK ENGINE
    A co wyszło na diagnostyce komputerowej ? jaki błąd pokazało ?
  • Level 2  
    Mechanik powiedział mi tylko tyle, że było kilkanaście błędów ale nie związanych z silnikiem, tylko komunikacją z zegarami. Wykasował te błędy i kazał pojeździć, sprawdzić, czy będą się powtarzać. Na razie przejechałem ledwie 35km, więc nie mogę ocenić, czy wykasowanie błędów pomogło.
  • Level 2  
    Zrobiłem około 1000km, błąd wystąpił raz.
    Najbardziej ciekawi mnie, czy efekt 'martwych zegarów' pojawia się zawsze przy kontrolce CHECK ENGINE, czy może kontrolka jest efektem błędu na zegarach? Jak sadzicie?
  • Level 42  
    qwwp wrote:
    błąd wystąpił raz.
    Jaki ?
    qwwp wrote:
    czy może kontrolka jest efektem błędu na zegarach? Jak sadzicie?
    Tak.
  • Level 2  
    Błąd występuje w.g. własnego "widzi-mi-się". Czasem miesiąc cały się nie pojawia, czasem w ciągu dnia kilka razy. Brak związku z wilgotnością czy temperaturami. Mechanik doszedł do wniosku, że winne są zegary. Odpuszczam wymianę która kosztować miałaby kilkaset złotych w samochodzie wartym 2500... Da się z tym żyć.