Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen xsara 1,6 8v 2000rok - CHECK ENGINE + martwe zegary

qwwp 06 Aug 2015 12:22 867 5
 • #1
  qwwp
  Level 2  
  Cześć!
  Mam taki objaw:
  Podczas jazdy (i na gazie i na benzynie, czy to zimny, czy ciepły) nagle pojawia się kontrolka CHECK ENGINE i jednocześnie nikną wszystkie kontrolki i 'padają' zegary. Nie ma prędkościomierza, obrotomierza, żadnych kontrolek. Wyświetla się tylko CHECK ENGINE i poziom paliwa. Auto jedzie normalnie, światła i migacze działają, choć nie słychać dźwięku przerywacza. Gdy gaszę auto (przekręcając kluczyk), zaczyna 'krzyczeć'. Nie pomaga nic. Dopiero zdjęcie klemy resetuje problem. Czasem na tydzień, czasem na 5 minut.
  Co to może być i jak temu zaradzić?
 • #2
  leonov
  Level 42  
  qwwp wrote:
  nagle pojawia się kontrolka CHECK ENGINE
  A co wyszło na diagnostyce komputerowej ? jaki błąd pokazało ?
 • #3
  qwwp
  Level 2  
  Mechanik powiedział mi tylko tyle, że było kilkanaście błędów ale nie związanych z silnikiem, tylko komunikacją z zegarami. Wykasował te błędy i kazał pojeździć, sprawdzić, czy będą się powtarzać. Na razie przejechałem ledwie 35km, więc nie mogę ocenić, czy wykasowanie błędów pomogło.
 • #4
  qwwp
  Level 2  
  Zrobiłem około 1000km, błąd wystąpił raz.
  Najbardziej ciekawi mnie, czy efekt 'martwych zegarów' pojawia się zawsze przy kontrolce CHECK ENGINE, czy może kontrolka jest efektem błędu na zegarach? Jak sadzicie?
 • #5
  leonov
  Level 42  
  qwwp wrote:
  błąd wystąpił raz.
  Jaki ?
  qwwp wrote:
  czy może kontrolka jest efektem błędu na zegarach? Jak sadzicie?
  Tak.
 • #6
  qwwp
  Level 2  
  Błąd występuje w.g. własnego "widzi-mi-się". Czasem miesiąc cały się nie pojawia, czasem w ciągu dnia kilka razy. Brak związku z wilgotnością czy temperaturami. Mechanik doszedł do wniosku, że winne są zegary. Odpuszczam wymianę która kosztować miałaby kilkaset złotych w samochodzie wartym 2500... Da się z tym żyć.