Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DK Digital as-90-1 - Podłączenie kina domowego do laptopa - uszkodzony?

LordPitex 06 Sie 2015 12:46 1350 4
  • #1 06 Sie 2015 12:46
    LordPitex
    Poziom 2  

Witam,
    próbuję w.w. kino domowe podłączyć do laptopa i nie słychać dźwięku.
    Próbowałem już miniJack-2xCinch i podłączyć do gniazda słuchawkowego w laptopie, a chinche do "Stereo".
    Kupiłem teraz kabel optical-mini jack i jest to samo.
    Samo kino ma tryby pracy, stereo, optical itp. i je ustawiałem odpowiednio do tego jak podłączałem i dalej nic.
    Kino domowe jest uszkodzone? Trzeba coś ustawić w laptopie?
    Dziękuję za pomoc ;)

Szykuje się impreza i właśnie fajnie by było muzykę puścić z kina, a nie z lapka ;P

0 4
  • #2 06 Sie 2015 20:37
    romeok01
    Poziom 35  

Jaki to jest laptop, zobacz w specyfikacji laptopa, czy ma cyfrowe wyjście audio w gnieździe jack, wtedy będziesz mógł użyć tego kabla co kupiłeś.

Zazwyczaj wyjście audio out w laptopach jest koloru zielonego, to podłącz kablem mały jack - 2 x chinch do wejścia stereo w kinie.
    DK Digital as-90-1 - Podłączenie kina domowego do laptopa - uszkodzony?

Sprawdź najpierw wyjście audio w laptopie podłączając jakieś słuchawki, zobacz czy jest aktywne.

Jak będą grały wtedy podłącz do zestawu głośników i ustaw odpowiednie wejście w kinie.

0
  • #3 07 Sie 2015 12:15
    LordPitex
    Poziom 2  

Mój laptop to Samsung np550p7c i nie umiem doczytać nigdzie, czy ma czy nie ma tego wyjścia optycznego, ale raczej nie ma.
    Wyjście słuchawkowe oczywiście działa, bo ciągle słucham na słuchawkach czegoś. Jak podłączyłem mały jack do wyjścia słuchawkowego i te chinche do wejścia stereo w kinie to tak jak pisałem, też nic nie słychać.

0
  • #4 07 Sie 2015 14:55
    romeok01
    Poziom 35  

Jakiś przełącznik wyboru źródła sygnału posiada to kino?

Jak po wyborze odpowiedniego źródła sygnału nic nie słychać, to kino jest uszkodzone.

Laptop posiada kartę dźwiękową stereo i nie posiada cyfrowych wyjść audio.

0
  • #5 07 Sie 2015 18:28
    Polon_us
    Poziom 40  

romeok01 napisał:
    Jak po wyborze odpowiedniego źródła sygnału nic nie słychać, to kino jest uszkodzone.

Kabelki połączeniowe pomiędzy kinem, a laptopem również mogą być uszkodzone.

Dobrze byłoby to sprawdzić na innych kabelkach.

0