Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer restartuje się po odpaleniu gry Dragon Age

mrowkarz 06 Sie 2015 14:08 501 1
  • #1 06 Sie 2015 14:08
    mrowkarz
    Uczeń

Witam
    Mam bardzo uciążliwy problem.
    Od razu piszę że szukałem w internecie, ale nie znalazłem nic konkretnego.

Mianowicie, wczoraj pobrałem sobie grę Dragon Age, no i włączyłem.
    Ustawienia grafiki dałem na auto. Grałem sobie jakieś 15minut bez problemów, żadnych spadków fps, wszystko płynnie. w pewnym momencie dotknąłem radiatora od karty graficznej i dosłownie się sparzyłem.
    Od razu chciałem wyłączyć grę, jednak w momencie wychodzenia do menu pojawił się Bluescreen i komputer się zrestartował. Gorące było wszystko, grafika najbardziej, ale jeszcze CPU, oba mostki (choć one zawsze są gorące) i co dziwne - zasilacz.
    Grafika nigdy mi się tak nie nagrzewała, wszystkie wentylatory sprawne, karta kiedyś podkręcana, jednak już dawno zresetowałem ustawienia i wywaliłem program od OC (bo po OC wydajność zamiast wzrastać spadała).
    Wyglądało to, jakby gra wymuszała wyższe taktowanie, żeby utrzymać wydajność (to jest w ogóle możliwe?).
    Od tamtego czasu komputer sam mi się restartuje.
    To znaczy, niby mogę trochę porobić, lecz gdy zrobię coś co nawet chwilowo zwiększy zużycie CPU, ekran gaśnie, a po chwili komputer włącza się od nowa.
    W internecie wyczytałem że HWMonitor źle pokazuje +12V, więc za bardzo na to nie zwracam uwagi.
    Dodam, że procesor był podkręcany, ale zresetowanie ustawień nic nie daje. Wydaje mi się, że to on się uszkodził. Kolega myśli że karta graficzna.

Pełna specyfikacja:
    System: Windows 10 PRO
    Procesor: Intel Pentium E6300
    RAM: 4GB DDR2
    Karta graficzna: Nvidia GTS 450
    Płyta główna: ASUS P5KPL-AM SE
    Zasilacz: XFX Core 550W

Podczas pisania tego postu nie wystąpił restart, bo post piszę w notatniku i do tego włączony jest skan ESET'em i gg. Gdy używam przeglądarki, lub mam włączone więcej programów, potrafi się restartować po 3-4 minutach.
    Pozdrawiam i proszę o pomoc. :)
    Poniżej daję zapis z HWMonitor i CrystalDiscInfo i log z pliku dmp

0 1
  • #2 07 Sie 2015 20:29
    mrowkarz
    Uczeń

Witam
    Na wstępie informuję iż piszę post pod postem by było widać :)
    Otóż zapomniałem dopisać ważnej informacji, lecz potem stało się to niemożliwe :/ Otóż miałem problemy także z zalogowaniem się do windowsa. Było to tak że wyświetlała się ikonka ładowania systemu, lecz okno logowania już nie, zamiast niego czarny ekran, lub czasem informacja ,,system nie został poprawnie załadowany'' itp. Jednak czasem udawało się zalogować, ale po 5 minutach restart komputera wszystko niweczył. Nie pomogła naprawa, komendy w konsoli nic nie dawały. Zainstalowałem system od nowa (wybrałem uaktualnienie by nie stracić plików) i zalogowałem się. Na razie żaden restart nie wystąpił. I wszystko jest ok. Reszta okaże się jutro, jednak czy znacie sposób, by uniknąć tego jednocześnie zachowując możliwość gry w tą grę?
    Pozdrawiam :)

0