Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co sądzicie i jakie macie doświadczenia z kablami marki MELODIKA?

tubis1234 06 Sie 2015 16:35 1197 18
  • #1 06 Sie 2015 16:35
    tubis1234
    Użytkownik obserwowany

Witam wszystkich po długiej nieobecności! :)

Moje pytanie zamieszczone jest w temacie, odnośnie przewodów, kabli polskiej marki Melodika.
    Zamierzam kupić miedzy innymi ten przewód:

Mam także na uwadze kabel cinch cinch jack ten samej marki:

Czy miał ktoś z nimi doczynienia, jakie są wasze doświadczenia z marka Melodika?
    Co myślicie o jakości tych przewodów?
    Czy w/g Was warto je kupić? Czy może jednak w tej cenie lepiej wybrać inna markę?

Dziękuję i zapraszam do rozmowy!
    Pozdrawiam!

0 18
  • Sklep HeluKabel
  • #3 06 Sie 2015 19:13
    tubis1234
    Użytkownik obserwowany

W takim razie prosiłbym Cie o napisanie chociaż w skrócie jak wykonać taki kabel? Bo generalnie nic nie wniosłeś do tematu :)

-3
  • #4 06 Sie 2015 19:35
    gruby1
    Poziom 29  

Kupujesz 4 sztuki RCA dobrej firmy np. Neutrik, metr lub więcej dobrego koncentryka, zarabiasz końcówki i masz dwa przewody. Jak masz potrzebę to kleisz je, spinasz czy obowiązujesz łańcuchem na choinkę- według uznania. I masz przewód o takich samych parametrach za 1/3 ceny.
    Teraz czekać aż jakiś kablofil napisze że koncentryk daje blaszane brzmienie w górze pasma :-)

1
  • Sklep HeluKabel
  • #5 06 Sie 2015 20:21
    andpol 33
    Poziom 34  

Z twoich poprzednich postów wynika raczej, że nie jesteś audiofilem, więc różnicy na kablu nie zauważysz. Chyba, że masz za dużo kasy.

-1
  • #6 06 Sie 2015 20:33
    tubis1234
    Użytkownik obserwowany

Audiofilem nigdy nie bylem :) jak zwrócisz uwagę ostatnie posty pisałem dawno dawno temu :)

1
  • #7 06 Sie 2015 20:52
    gruby1
    Poziom 29  

Jakby koleka tubis1234 miał za dużo kasy lub był audiofobem to nie pytałby o kable za 100 złociszy. Ale cena w porównaniu do chińskich sznurków albo platynowo-chromowanych kalbli "audiofilskich" i tak jest bardzo przyzwoita. Na stronie tej firmy poza bełkotem marketingowym są podane nawet parametry elektryczne, co się chwali o ile są prawdziwe.

1
  • #8 06 Sie 2015 21:00
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Rozmawiacie o kablach... - a może ja zapytam na jakim sprzęcie ma to "grać"...?.
    @tubis1234
    Podać wszystkie elementy zestawu.

1
  • #9 06 Sie 2015 21:57
    tubis1234
    Użytkownik obserwowany

Nie wiem czy jest sens cokolwiek pisać jaki sprzęt mam w domu :)

Co niektórzy maja chyba wygórowane mniemanie o sobie :).
    Oczekiwałem wyrozumiałej i pomocnej porady. Wypowiedzi ze strony użytkowników, którzy chętnie podzielili by się swoimi doświadczeniami, nawet jak jestem laikiem inni bardziej doświadczeni użytkownicy powinni to zrozumieć. Jak narazie dowiedziałem się ze nie jestem audiofilem i ze można takie przewody samemu zrobić, chyba że mam dużo kasy :) a i jeszcze ze moje stare posty są denne. Może i tak było/jest :)
    Tak naprawdę nie dbam o to kto co o mnie myśli :)

Mam ogólnie rzecz biorąc Altusy 300, napędzam je amplitunerem marki Kenwood RA-5000

Pozdrawiam

0
  • #10 06 Sie 2015 22:06
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Nie ma się co obrażać...
    A po tym co napisałeś o sprzęcie... - to odpowiem pytaniem na Twoje zapytanie ;) ,
    czy do Fiata 126P warto lać benzynę bezołowiową 98 oktanów... ;) .

W tym przypadku będzie dokładnie taki sam efekt...

1
  • #11 06 Sie 2015 22:25
    tubis1234
    Użytkownik obserwowany

Użytkowniku Gruby1, uważam, że Twoja wypowiedz cytuje : ,,jak ktoś ma za dużo kasy'' jest nie na miejscu.

Dodano po 7 [minuty]:

Użytkowniku KOCUREK1970 dziękuje ja dobre chęci. Nie obrażam się, ja po prostu stwierdzam fakty. A to jaki mam sprzęt na chwile obecna jest nie istotne. Zadałem konkretne pytania na konkretny temat przewodów

Dodano po 1 [minuty]:

Mam sprzęt jaki mam :) interesuje mnie WYŁĄCZNIE temat przewodów marki Melodika

-1
  • Pomocny post
    #12 06 Sie 2015 22:34
    DVDM14
    Poziom 35  

To kable typowo audiofilskie - czyli płacisz za wirtualne polepszenie brzmienia ergo marnujesz pieniądze. Producenci tego typu sprzętu bez litości wykorzystują panujące wśród audiofili (czy raczej wyznawców audiovoodoo - prawdziwy audiofil nigdy się na takie sztuczki nie złapie bo nie próbuje walczyć z prawami fizyki) przeświadczenie że drogi podzespół "for ultra high quality audio" polepszy jakość dźwięku nawet, jeżeli to... Gałka do potencjometru. Z tymi przewodami jest podobnie - to sprzęt przeznaczony dla maniaków, dla których jakość muzyki emitowanej przez zestaw audio jest zależna od kwadratu jego ceny (i odpowiedniego wyglądu), chociaż te to jeszcze taniocha. Są i po 3500zł/metr. :D Osobiście bardzo denerwuje mnie nazywanie tego typu ludzi audiofilami - obraża to wielu ludzi którzy rzeczywiście zasługują na ten tytuł i po prostu pragną osiągnąć możliwie dobrą jakość brzmienia...

Reasumując, powiem tak. Przewód jak przewód. Dobrej jakości, ale dobrej jakości przewód kupisz znacznie taniej - i nie zauważysz żadnej różnicy...

Oczywiście jest różnica między "dobrym kablem" a najtańszym "chińczykiem" - ale na tym się kończy i kupowanie przewodów w tak wygórowanych cenach to strata czasu i pieniędzy.

3
  • #13 06 Sie 2015 23:20
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

tubis1234 napisał:
    A to jaki mam sprzęt na chwile obecna jest nie istotne.

Oj mylisz się i to bardzo - oczywiście Ty możesz uważać inaczej - tylko takim tekstem narażasz się na śmieszność - sprzęt za góra 4 tyś zł a kable za 10% jego wartości chcesz kupować... - czy to nie budzi uśmiechu na twarzy innych - więc nie dziw się takim wpisom jak wyżej.

Jak to będzie sprzęt za 30 000 zł i więcej, to można się "bić" o subiektywne! polepszenie walorów odsłuchowych.

0
  • #14 06 Sie 2015 23:32
    gruby1
    Poziom 29  

tubis1234 napisał:
    Użytkowniku Gruby1, uważam, że Twoja wypowiedz cytuje : ,,jak ktoś ma za dużo kasy'' jest nie na miejscu.

Ja napisałem
    Cytat:
    Jakby koleka tubis1234 miał za dużo kasy lub był audiofobem to nie pytałby o kable za 100 złociszy.

Bo ceny kabli dla tych co mają za dużo kasy lub są a... zaczynają się od 100zł plus jedno "0", a może i "00"

Cytat:
    Jak to będzie sprzęt za 30 000 zł i więcej, to można się "bić" o subiektywne! polepszenie walorów odsłuchowych.

Ktoś kto wydał 30k PLN na sprzęt raczej nie będzie myślał polskich tanich interkonektach.

0
  • Pomocny post
    #15 07 Sie 2015 04:19
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

gruby1 napisał:
    Ktoś kto wydał 30k PLN na sprzęt raczej nie będzie myślał polskich tanich interkonektach.

A dlaczego nie - bo cena za niska, to nie będzie grać? - czy może, gdyby metr kosztował 10K to wtedy byłyby warte zainteresowania?.

1
  • Pomocny post
    #16 07 Sie 2015 10:13
    RMS.pl

Poziom 26  

gruby1 napisał:
    podane nawet parametry elektryczne, co się chwali o ile są prawdziwe.

Są prawdziwe, pomiary robiła Politechnika Białostocka.

1
  • Pomocny post
    #17 07 Sie 2015 11:48
    korrus666
    Poziom 40  

W zasadzie uważam że cena nie jest drastyczna. Za dobrej jakości wtyk RCA trzeba dać 6-8 zł co przy 4 sztukach wychodzi około 30zł do tego metr lub dwa dobrego przewodu w ekranie jakieś 12-15 zł. Nie wszystko da się kupić na miejscu więc trzeba czasem doliczyć koszty przesyłki.
    Przewody Melodika wyglądają na dobrej jakości. 100 zł można jeszcze dać, więcej to już fanaberia.

2
  • Pomocny post
    #18 08 Sie 2015 06:27
    mirase609
    Poziom 11  

Żeby nie zaśmiecać forum a przy okazji tematu o kablach.
    Przy podłączeniu subwoofera aktywnego po raz pierwszy użyłem "taniego chińczyka" pojawił się niemiłosierny brum - długość kabla 5m. Wygrzebałem gdzieś dwużyłowy, ekranowany (taki to transmisji sygnałów analogowych) kabel, do którego przylutowałem końcówki ze starego kabla alphard za którego dawno zapłaciłem chyba z 5 dych za 30cm. Brum trochę ucichł ale dalej był ciągle słyszany - kiedy nie grała muzyka. Skończyło się na kablu Prolink Futura (o ile dobrze pamiętam) z popularnego portalu aukcyjnego za 50 pln. Bruum ustał na tyle, że trzeba być bardzo blisko subwoofera i wiedzieć, że on jest wtedy coś słychać. Zastanawia mnie co było nie tak z kablem zrobionym samodzielnie - czy musi to być koncentryk czy wystarczy ekranowany?
    A co do Melodika to a raczej jego ceny to też robiłem kalkulacje zakupu porządnych wtyk, kabla do tego i cena zaczyna zbliżać się do oryginału.

1
  • #19 20 Sie 2015 00:07
    hauerdex
    Poziom 13  

Miałem podobny problem z subwooferem - jakieś 3 albo 4 m kabla sygnałowego (RCA) do amplitunera. Na początku były jakieś dwa stare, tandetne kable RCA, połączone "beczką" gdzieś po środku i do póki nikt tego nie ruszał był w miarę OK - jak leżał na ziemi (piwnica - kino domowe, niestety trochę wilgoci...) był lekki brum.
    Po kilku przepinaniach tego kabla (przenoszenie sprzętu itp.) brum stał się już zauważalny, przeszkadzający, aż w końcu nieznośny. Wkurzyłem się, poszedłem do pobliskiego sklepiku elektronicznego i kupiłem najlepsze wtyki RCA jakie mieli (chyba po około 8zł - nie pamiętam "marki" ale wyglądają tak jak te na kablu "Melodika") i 5 m porządnego grubega kabla sygnałowego. Niestety kabel okazał się za gruby i nie wchodził do końcówek - pomógł papier ścierny i koszulki termokurczliwe. Za niecałe 50zł mam 5 m doskonałego kabla - nie ma absolutnie żadnego przydźwięku. Polecam samodzielne wykonywanie kabli :)

0