Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Proel SPJ PC-PIC V1.4

Jetom 06 Sie 2015 19:45 1395 7
  • #1 06 Sie 2015 19:45
    Jetom
    Poziom 9  

Przedmiotowy unifon niestety 'zastrajkował' po 10 latach. Kierując się wyglądem kupiłem unifon PC255 v1.4 ale niestety to nie to samo - nie ma zworek programowania. Czy można Unifon Proel SPJ PC-PIC V1.4 zastąpić innym? W załączniku zdjęcie płytki z elektroniką. Będę wdzięczny za informację bo znudziło mi się kursowanie aby otworzyć drzwi do budynku do wcześniejszym kontakcie na komórkę. Administracja umywa ręce, unifon jest w mieszkaniu...

0 7
  • #2 06 Sie 2015 21:28
    szamotel
    Poziom 13  

Najlepiej zasięgnij opinii u producenta, pomogą Ci dobrać odpowiedni unifon.

Link

0
  • #3 06 Sie 2015 21:56
    Jetom
    Poziom 9  

Tak usiłowałem zrobić ale na ich stronie nie ma (chyba już?) takiego modelu, a na kilka prób kontaktu e-mailowego nie uzyskałem odpowiedzi na przestrzeni kilku tygodni. Stąd ten post...

0
  • #4 06 Sie 2015 22:11
    szamotel
    Poziom 13  

Zrób zdjęcie drugiej strony płytki. Czy słychać coś w słuchawce, działa otwarcie drzwi, czy masz napięcie na przewodach do domofonu?

0
  • #5 06 Sie 2015 23:21
    Jetom
    Poziom 9  

Nic nie słychać w słuchawce, nie otwiera drzwi, napięcie na kabelkach jest. Z tego co się zorientowałem dotychczas to problem tkwi w przełączniku pod widełkami bo czasami jak wykałaczką wyciągnę bardziej do góry plastik to mogę otworzyć drzwi i słyszę głos w słuchawce. Jednak nie mam części zapasowych ani wprawy aby ten przełącznik wymienić stąd decyzja o całkowitej wymianie unifonu.

0
  • #6 07 Sie 2015 10:15
    szamotel
    Poziom 13  

Z Twojego opisu wynika że problem dotyczy tylko sprężynki w przełączniku, pewnie straciła sprężystość lub pękła. Nic skomplikowanego wymontować przełącznik i dobrać sprężynkę , może podejdzie taka od długopisu. Ewentualnie możesz wykorzystać części (sprężynkę) z unifonu który kupiłeś.

0
  • #7 07 Sie 2015 10:40
    Jetom
    Poziom 9  

Zmieniałem ale to poskutkowało loteryjnym działaniem. Zawsze kiedy było potrzeba nie działało i to było irytujące. Przypuszczam, że właśnie ten przełącznik już się wyeksploatował. Dzisiaj go rozbiorę. Mam jakieś stare ISOSTAT-y więc może coś dopasuję.

0
  • #8 18 Sie 2015 10:55
    Jetom
    Poziom 9  

Trochę to trwało - wakacje - ale podnieniłem blaszki w ISISTA-cie i działa. Temat zamykam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo