Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wibracje pralki Bosch

01 Cze 2005 23:21 5732 9
  • Poziom 10  
    Zakupiłem uzywaną pralkę Bosch ładowaną od góry typ WOV5800/02 i mimo wypoziomowania (bawiłem się przez 3 godziny) przy płukaniu i wirowaniu bardzo wibruje (takie są moje odczucia) - nawet na zredukowanej prędkości do 800. Co może być przyczyną? Co najpierw sprawdzić / wymienić?
  • Poziom 21  
    Ogólnie można powiedzieć, że pralki ładowane od góry tak już mają... Szczególnie przy starcie i zatrzymaniu wirowania. pranie rozkłada się nierównomiernie, pralka jest wysoka i wąska, przeważnie niedokładnie wyważona, ustawiona lub zamortyzowana i się dzieje... A tak w ogóle to niekonieczne jest poziomowanie pralki. Wiele razy już była dyskusja na ten temat. ważniejsze jest ustawienie pralki na 4 nogach, najlepiej sprawdzić po przekątnej czy się nie buja, nawet minimalne luzy owocują chodzeniem pralki. Powodzenia.

• Specjalista AGD
    mjastrz napisał:
    Zakupiłem uzywaną pralkę Bosch ładowaną od góry typ WOV5800/02 i mimo wypoziomowania (bawiłem się przez 3 godziny) przy płukaniu i wirowaniu bardzo wibruje (takie są moje odczucia) - nawet na zredukowanej prędkości do 800. Co może być przyczyną? Co najpierw sprawdzić / wymienić?

Witam.
    Weź wyluzuj z tymi wibracjami te typy tak mają. Tylko w reklamach TV są idealne sprzęty itp.
  • Poziom 10  
    Pytam bo dotychczas użytkowałem pralke Zanussi TL 522C (co prawda 500obr) i aż tak nie wibrowała
  • Specjalista AGD
    Witam!
    Sprawdz stan amortyzatorow moze tam tkwi przyczyna?
  • Specjalista AGD
    mjastrz napisał:
    Zakupiłem uzywaną pralkę Bosch ładowaną od góry typ WOV5800/02 (to bardzo dobra pralka) i mimo wypoziomowania.... przy płukaniu i wirowaniu bardzo wibruje (takie są moje odczucia) :?: ... nawet na zredukowanej prędkości do 800. Co może być przyczyną? Co najpierw sprawdzić / wymienić?

Nic nie sprawdzaj, bo jeszcze popsujesz dobry sprzęt.
    Jak się miało wcześniej ZANUSSI TL522C, to ma się teraz takie głupawe spostrzeżenia.
    Pozdrawiam.
    PS. Nie obraź się... :wink:

:arrow: axxx
    Kiedy ostatnio wymieniałeś amortyzatory w tym, bądź podobnym Bosch-u? :D
  • Specjalista AGD
    Ostatnio duzo jest pralek przywiezionych z zachodu i podczas transportu
    bez blokady moga uszkodzic sie amory.
    Ostatnio mialem pare robutek z pralkami ladowanymi od gory ale jakos zadna sie nie trzesla to dlaczego mial by to byc sie trzesacy bosch ?
  • Poziom 10  
    Moje pytanie wynika stad że nie wiem czy tak ma być czy ten typ tak ma.
    Jeszcze jedno małe pytanie - Mam klawisz z opisem "Feingang" - do czego on służy i jaka jest jego funkcja. No niestety nie posiadam instrukcji obsługi stąd moje pytanie. Jak by ktoś miał (w formie elektronicznej) to proszę mi wysłać na priv: mjastrz(malpa)poczta.onet.pl