Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przegrzewający się laptop (Lenowo G580)

06 Sie 2015 21:47 906 10
  • Poziom 6  
    Witam,
    Mam otóż problem z przegrzewającym i wyłączającym się laptopem. Od jakiegoś czasu mój laptop się przegrzewa i wyłącza przy temperaturze karty ok.95stC.
    Przy graniu w grę CS:GO laptop się wyłącza czasem w 15 minut, czasem też po 30 minutach. Miał zrobione przywracanie systemu z kopii zapasowej, ale też nic nie pomogło. Dodam też, że laptop ma też podkładkę chłodzącą kupioną niedawno. Po tym laptop się nie wyłączał przez 2 dni, ale później znowu zaczął. Podkładka to MODECOM Silent Fan MC-CF15

Parametry laptopa:
    Lenovo G580
    Procesor:INTEL CORE i3-3110M CPU 2.40GHz
    Pamięć:4GB RAM
    HDD:1TB
    SYSTEM:WIN 8 64BIT
    GPU:Nvidia 610M 1 gbGB

PS:Laptop miał wymienianą pastę w procesorze. Proszę o pomoc.:)
  • Poziom 43  
    KIRIbos napisał:
    PS:Laptop miał wymienianą pastę w procesorze . Proszę o pomoc :_)

A układ chłodzenia został też wyczyszczony z kurzu?
  • Poziom 42  
    Obawiam się, że musisz wykonać podstawową konserwację układu chłodzenia (pasta / termopady).

KIRIbos napisał:
    Laptop miał wymienianą pastę w procesorze.

Jak to? Przecież w procesorze nie ma "pasty".
  • Poziom 6  
    Znaczy tak nie chodziło mi o to że w procesorze tylko ze została wymieniona. A układ chłodzenia z tego co wiem nie został oczyszczony z kurzu
  • Poziom 42  
    Zatem wykonaj pełną konserwację układu chłodzenia; nie wiesz jak? zleć to serwisowi koszt to ~100 / 150 zł
  • Poziom 43  
    W ogóle działa chłodzenie? Kręci się wentylator?
    Kto Ci wymieniał pastę na procesorze? To nie jest kosmicznie trudne ale chyba wie że czyści się także chłodzenie.
  • Poziom 6  
    Pastę wymieniał mi informatyk który przy takich rzeczach pracuje
  • Poziom 6  
    Właśnie nie wziął kasy . A już przed tą wymianą laptop się wyłączał .
  • Poziom 43  
    KIRIbos napisał:
    A już przed tą wymianą laptop się wyłączał .

Bo układ chłodzenia jest zalepiony kurzem i nie odprowadza prawidłowo ciepła na zewnątrz laptopa. Sama wymiana pasty nie naprawi problemu.
  • Poziom 6  
    Witam,
    Ostatnio gdy laptop wrócił z naprawy chłodzenia laptop działał dobrze został też zaktualizowany system do WIN 10. Ale zaczeły się robić problemy jeszcze podczas wakacji.Wyskawiwał czasem błąd "sterownik nvidia przestał działać ale odzyskał sprawność:". Wtedy jeszcze nie podejrzewałem że okolo 2 tygodnii poźniej wyszła aktualizacja do karty graficznej NVIDIA do windowsa 10 . I tu się zaczęły problemy , laptop po zaktualizowaniu sterowników nie widział do końca karty graficznej i wyskakiwały błędy w menedżerze urządzeń , albo też nie było pokazanej mojej karty dedykowanej . Lecz zaczęlo dzialać gdy tylko chciałem zagrać w którąkolwiek grę wyskakiwały artefakty , a w menedżerze urządzeń laptop nie widzi żadnych problemów . Dodatkowo na karcie z procesora wszystko dobrze działa tylko problem w tym że ta karta jest słabsza niż tamta . Co mam teraz zrobić z tą kartą ?
    Proszę o pomoc

Mój laptop to Lenovo G580
    4GB ram
    CPU:Intel Core i3-3110M 2,4GHz
    GPU:NVIDIA 610M 1GB
    System:WINDOWS 10 Home