Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator - ładowanie - napięcie 6,9V

Megane I 06 Sie 2015 21:49 951 9
  • #1 06 Sie 2015 21:49
    Megane I
    Poziom 11  

Witam.

Posiadam roczny akumulator kupiony z autoryzowanego serwisu w Niemczech. Od 4 miesięcy jest on nieużywany z powodu awarii auta (rozrząd). Dzisiaj postanowiłem go wyjąć z auta i podładować. Okazało się, że napięcie w akumulatorze wynosi 6,9V. Ładowarka wskazuje tylko wysokość napięcia, nie ładuje go.

Czy jest coś z nim nie tak? Czy ten okres nieużywania jakoś negatywnie wpłynął na niego?

Proszę o informacje, bo moja wiedza na ten temat jest znikoma.

Pozdrawiam i dziękuję.

0 9
  • #2 06 Sie 2015 21:51
    Dziarski Hank
    Poziom 27  

Tak, rozładował się grubo poniżej poziomu krytycznego (ok 11v). Próbuj go naładować innym prostownikiem. Jest spora szansa, że uległ uszkodzeniu albo znacznie straci na pojemności o ile uda się go naładować.

0
  • #4 06 Sie 2015 22:22
    Megane I
    Poziom 11  

Aż tak jest źle? Przecież to nowy i dobrej marki akumulator. Jedynie to nie był używany przez 4 miesiące (kwiecień - lipiec).

0
  • #6 06 Sie 2015 22:39
    hazet
    Poziom 26  

Megane I napisał:
    Aż tak jest źle? Przecież to nowy i dobrej marki akumulator. Jedynie to nie był używany przez 4 miesiące (kwiecień - lipiec).

Marka nie ma znaczenia. Rozładowanie poniżej 11V jest zabójcze dla akumulatora samochodowego, ale najlepiej przekonaj się sam. Ładowanie tak mocno rozładowanego akumulatora tylko prostym prostownikiem bez automatyki.

0
  • #8 06 Sie 2015 22:44
    Dziarski Hank
    Poziom 27  

Chwilowe rozładowanie do takiego poziomu może ale nie musi uszkodzić akumulator - przekonałem się o tym dwa razy i akumulator po tych "akcjach" ma się dobrze. Ale po 4 miesiącach to raczej już tylko na skup.

1
  • #9 06 Sie 2015 22:51
    Megane I
    Poziom 11  

Czyli pozostaje kupno nowego akumulatora. A jakiej marki najlepiej kupić? Proszę o poradę.

0
  • #10 07 Sie 2015 08:45
    kwok
    Poziom 39  

Najpierw napraw auto bo wykończysz nowy aku zanim zaczniesz jeździć.
    Co do samego aku to marka ma mniejsze znaczenie - aku kupuje się na wagę - im cięższy tym lepszy.

0