Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bramka VOIP Speedtouch 190 problem z konfiguracją

06 Sie 2015 22:42 1299 20
  • Poziom 10  
    Witam.

Posiadam bramkę thomson speedtouch 190 i nie mogę jej za nic skonfigurować. Nie zapala ani nie mruga dioda Voip. Sygnału w słuchawce nie ma (aczkolwiek sam telefon dostaje zasilanie).

Co jest źle ustawione? Dodam że po twardym resecie bramka próbuje się gdzieś zalogować (dioda Voip mruga). Zresztą na aktualnym ustawieniu również mruga przez pierwsze kilka sekund od uruchomienia.

Internet w orange, router TP LINK, przewód Ethernet od routera do portu WAN w bramce, od portu LAN w bramce do karty w laptopie w celu konfiguracji, pod gniazdo Tel podłączony telefon. Bramka VOIP Speedtouch 190 problem z konfiguracją Bramka VOIP Speedtouch 190 problem z konfiguracją Bramka VOIP Speedtouch 190 problem z konfiguracją Bramka VOIP Speedtouch 190 problem z konfiguracją
  • Poziom 10  
    Czemu podejrzane?
  • Poziom 10  
    Pełen login to telefonia.87.
    Nie mieści się, jak kliknę i przesunę strzałką to widzę resztę.

edit: próbowałem z actio i również nie działa, bramka nie próbuje się nawet zalogować.
    Dodam że na aplikacji Zoiper na smartfonie połączonym przez wifi z tym samym routerem wszystko działa jak trzeba

Dodano po 41 [minuty]:

W pierwszym okienku jak nie zmienię wartość IP adress to bramka próbuje się gdzieś zalogować (Voip mruga), ale nie loguje się.
    Domyślnie jest tam wpisane 10.0.0.138
    Co mam ja wpisać?
  • Poziom 10  
    Wpisałem, dalej nie działa.
    Jeśli w ustawieniach SIP w okienku IP adress zmienię wartość (domyślnie jest 10.0.0.138) to bramka w ogóle nie próbuje się logować. Aktualnie wpisałem 192.168.1.1 (adres ip routera) i bramka podejmuje próbę logowania. Oczywiście nieudaną
  • Poziom 43  
    Masz napisane SIP STATE ON HOOK - tu jest ok.
    REGISTER FAIL
    Sprawdź jeszcze raz czy wpisałeś prawidłowy nr oraz login i hasło. Czasem jest jakaś spacja i tego nie widać.
  • Poziom 10  
    Aktualnie próbuję z innym operatorem (actio).
    Sip state On Hook jest wtedy gdy w IP adress wpisane jest jakiś adres ip, jeśli wpiszę adres sip.actio.pl wtedy Sip state jest Unkown.

Bramka VOIP Speedtouch 190 problem z konfiguracją
  • Poziom 10  
    Więc czemu nie działa? Teraz po paru minutach jest "registered fail". Po restarcie bramki znowu kilka minut będzie próbowała się logować bez powodzenia.
  • Poziom 10  
    Po wpisaniu sip.actio.pl bramka nawet nie podejmuje próby logowania (sip state unkown),
    Po wpisaniu adresu 208.89.104.29 bramka próbuje się logować (voip miga) bez skutku (po paru minutach registered failed)

Dodano po 12 [minuty]:

Gdzie może leżeć przyczyna? Czemu bramka się nie loguje?
  • Poziom 43  
    Kiedyś miałem podobny problem z bramką Cisco - po resecie do fabrycznych ustawień ruszyła "od strzała".
  • Poziom 10  
    Reset do fabrycznych ustawień nie pomaga. Tym razem spróbowałem z operatorem ifon.pl
    Efekt ten sam, bramka nie loguje się.
    Registered fail,
    Sip state OnHook
    Dodam że Sip state on hook jest nawet wtedy, gdy po resecie do fabrycznych nic nie wpiszę.
  • Poziom 10  
    Nie mogę znaleźć w internecie firmware, znalazłem jedynie do modelu 780 (a to jest router ADSL z bramką).
    Gdzie to znaleźć?
  • Poziom 10  
    Z Łodzi (mogę udostępnić zdalny pulpit, sam sprawdzisz jak to wygląda),
    Z ustawieniem zoiper na komórce, czy programu na komputerze nie mam problemu, co więcej wszystko działa jak trzeba więc wydaje mi się że akurat bramki router nie powinien blokować.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Z mojej strony mogę zaproponować pomoc w postaci zdalnego pulpitu i użyczenia konta na mojej centrali. Po znalezieniu prawidłowej konfiguracji dla konta z mojej centrali może łatwiej będzie dobrać pod innego operatora. W godzinach po pracowych 17-19 w dzień powszedni.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    problem rozwiązany,

z początku bramka się rejestorwała jak tylko adres sip serwera był adresem IP a nie FQDN. bramka nie porafiła w takim wypadku spingować nawet bramy domyślnej co jest dziwnym zjawiskiem.

po zmianie adresu IP na interfejsie LAN - WAN i LAN byly podlaczone - na adres IP spoza adresacji sieci lokalnej i restarcie pojawila sie mozliwosc pingowania bramy domyslnej, a nastepnie poprawnego rozwiazywania nazw na adresy IP.

problem rozwiazany.