Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MSI GX70 - BSoD przy włączaniu laptopa

Kandrzew 07 Aug 2015 09:37 1620 15
    Kandrzew
    Level 8  
    Posiadam laptopa MSI GX70 i kilka miesięcy temu dokupiłem do niego dysk SSD GOODRAM C100 240gb. Problem polega na tym, że podczas włączania, zaraz po momencie w którym mogę wejść do BIOS'a wyświetla mi się BSoD. Kiedy BSoD jest wyświetlany mogę wcisnąć magiczną kombinacje Alt+Ctrl+Del i komputer uruchamia się normalnie. Do tej pory mi to nie przeszkadzało, ale teraz troszeczkę irytuje. Próbowałem zamieniać dyski slotami ale nic nie dało. Komputer funkcjonuje normalnie i wszystko ładnie hula, ale BSoD na dzień dobry? Jakieś pomysły?
    MSI GX70 - BSoD przy włączaniu laptopa
    spicter
    Level 23  
    Jaki jest to komunikat? Kod błędu?
    spicter
    Level 23  
    OK! Napisz jak migrowałeś stary dysk na SSD.

Czym klonowałeś? Jak przeniosłeś partycje systemowe ew. odzyskiwania na SSD?
    Kandrzew
    Level 8  
    Zrobiłem całkowity format dysku HDD, a następnie zainstalowałem nowo zakupiony 8.1 na SSD.
    spicter
    Level 23  
    Napisz jeszcze czy masz aktywny tryb AHCI w BIOS?

Jak tryb ładowania systemu masz wybrany BIOS - UEFI czy standardowy (UEFI disabled)?

Jakie partycje zawiera dysk SSD - GPT czy MBR?
    Kandrzew
    Level 8  
    SATA Mode Selection mam na AHCI, natomiast tryb ładowania systemu ustawiony na LEGACY.
    spicter
    Level 23  
    OK!

Jak sprawa ma się jeśli przełączysz na UEFI? Czy błąd też będzie się pojawiał?

Spróbuj zobaczyć z trybem UEFI i SecureBoot enabled.
    Kandrzew
    Level 8  
    Komunikat "Checking Media Presence; No media present"
    spicter
    Level 23  
    Domyślam się, że instalowałeś go w trybie Legacy czyli UEFI disabled.

Zobacz tutaj - jest programik oraz informacja, który opisuje Twój przypadek:

http://winwiki.org/error-code-0x00000e-windows/

może spróbować. Pamiętaj takie operacje są bardzo ryzykowane i może dojść do utraty danych - koniecznie upewnij się, że wszystko masz zgrane.

Zapytam jeszcze czy próbowałeś instalować Windows 10?
    Wiele osób pisało, że po instalacji niektóre problemy same się rozwiązały.
    Kandrzew
    Level 8  
    Instalowałem go w trybie Legacy, ponieważ w trybie UEFI (z tego co pamiętam) miałem z tym jakieś problemy. Obecnie od kilku dni używam Windows 10 i niestety problem dalej występuje.

Ten program zdaje się być nieskuteczny. Mniej więcej przy 10% analizy crashuje.
    spicter
    Level 23  
    Czy próbowałeś może aktualizację BIOS?

Czy sprawdzałeś pamięć np. programem MEMTEST?

Czy dysk w BIOS jest widziany dokładnie tak jak powinien - pojemność, producent?

Tutaj znalazłem bardzo podobny przypadek do Twojego.
    Krótko mówiąc odpowiedź wskazuje na możliwe problemy z SSD.

http://superuser.com/questions/905656/windows...imes-stuck-sometimes-cant-boot-with-0x000000e

Czy masz gwarancję - ew. możliwość sprawdzenia innego dysku SSD w Twoim laptopie?
    Kandrzew
    Level 8  
    BIOS aktualizowałem do najnowszego wydanego przez producenta. Co do widoczności w BIOS nie ma żadnych zastrzeżeń, wszystko jest rozpoznawane prawidłowo. Spróbuje jeszcze z MEMTEST.
    Jeśli chodzi o gwarancję, to wygaśnie za ok. 1,5 roku. Niestety innego dysku przetestować nie mogę.
    spicter
    Level 23  
    Napisz jeszcze czy przed instalacją Windows 10 też ten problem występował z taką samą częstotliwością jak teraz? Nic się nie zmieniło?

Czy aktualizowałeś firmware dysku?
    Kandrzew
    Level 8  
    Jeśli chodzi o częstotliwość występowania błędu nic się nie zmieniło. Dodam też, że to nie jest tak, że ten błąd pojawił się z czasem. Występuje odkąd podłączyłem dysk SSD i zainstalowałem na nim system.

Firmware dysku nie tykałem.
    spicter
    Level 23  
    Martwi mnie to, że system stawiałeś czysty.
    Więc wszystko powinno być OK.

Napisz jeszcze do producenta - ja bym oddał go na gwarancję.