Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA - wybieranie pliku z poprawną datą

m4xon 07 Sie 2015 11:25 483 3
  • #1 07 Sie 2015 11:25
    m4xon
    Poziom 15  

Cześć,

Mam mały problem z importowaniem danych z innego pliku.
    Mianowicie mam dwa pliki xls, JEDEN zawiera dane zaciągnięte z innego programu zewnętrznego, natomiast drugi MAKRO ma za zadanie połączyć się z nim i poprzez ręczne wpisanie odpowiedniej daty ściągnąć te dane.

Problem polega na tym, że pliczek numer 1 pobiera dane w formacie amerykańskim, czyli MM/DD/RRRR, natomiast według poniższego kodu gdy ja wpisuje w formacie DD/MM/RRRR to ściąga mi dwa rodzaje danych. Konkretnie, np. dziś wpisuję aby system pobrał dane z 06/08/2015, a makro ściąga mi dane zarówno 06/08/2015, jak i 08/06/2015 - czy jest sposób, żeby to obejść?

Będę ogromnie wdzięczny.

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Pozdrawiam
    maxon

0 3
  • Pomocny post
    #3 07 Sie 2015 16:08
    kinggustav
    Poziom 19  

Puść makro do tej linii, gdzie ustawiasz autofiltrowanie i zobacz co masz w zmiennych critx. Autofiltrowanie wybiera ci wszystkie podane daty, a ty mu podajesz dwie różne wartości. Tak mi się wydaje, nie sprawdzałem. Wystarczy wyrzucić z autofiltra wszystkie zmienne oprócz tej w której jest prawidłowa data.
    Nie wiem czy o to ci chodziło, czy nie zrozumiałem problemu.

1
  • #4 10 Sie 2015 10:12
    m4xon
    Poziom 15  

kinggustav napisał:
    Puść makro do tej linii, gdzie ustawiasz autofiltrowanie i zobacz co masz w zmiennych critx. Autofiltrowanie wybiera ci wszystkie podane daty, a ty mu podajesz dwie różne wartości. Tak mi się wydaje, nie sprawdzałem. Wystarczy wyrzucić z autofiltra wszystkie zmienne oprócz tej w której jest prawidłowa data.
    Nie wiem czy o to ci chodziło, czy nie zrozumiałem problemu.

masz rację, zgubiłem się w natłoku kodu, a kiedyś kombinowałem żeby rozróżniał dwa formaty. Dzięki wielkie za pomoc

0