Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka candy CBE 825 T luźny bęben

07 Sie 2015 12:19 1842 9
  • Poziom 2  
    Witam, moja pralka nie wiruje :cry: , wszystko działa woda wpływa, wypływa ale nie obraca się bęben. Tata mi to sprawdził i mówi, że pasek dobry tylko bęben luźny ale nie wie, co to może być i czy opłaca się naprawiać.
    Z góry dzięki za jakąś rade. :D
  • Poziom 15  
    Jeśli luźny bęben, to może oznaczać dwa problemy. Pierwszy to zużyte łożyska, można to poznać poprzez poruszanie bębnem i jednoczesne obserwowanie osi na której jest koło pasowe z paskiem od silnika. Jeśli się ruszają razem to łożyska. Drugi problem to pęknięty krzyżak, a to oznacza rozebranie pralki i wymianę krzyżaka wraz z łożyskami. Tak czy inaczej musisz kogoś ściągnąć żeby ci to stwierdził na 100%.
    W przypadku samych łożysk zawsze się opłaca, w przypadku krzyżaka nie zawsze się opłaca. Musi Ci to ktoś wycenić.
  • Poziom 2  
    Dzięki!!!!! :D

• Poziom 12  
    Ostatnio klient przywiózł nam taką pralkę do wymiany łożysk i okazało się, że uszkodzony jest krzyżak. Koszt krzyżaka wyniósł ponad 190 zł z wysyłką, gdyż dostępny był tylko oryginalny (brak zamiennika). Komplet dwóch łożysk 6203 i 6205 oraz simmering 30x52x10 kosztuje 10zł-20zł (przy najtańszych łożyskach) lub 30zł-40zł przy lepszych np. FAG w sklepie z łożyskami lub na allegro.
  • Poziom 2  
    No właśnie MEchanik wycenił na 400 zł naprawę.
  • Admin grupy AGD
    lulka3 napisał:
    Komplet dwóch łożysk 6203 i 6205 oraz simmering 30x52x10 kosztuje 10zł-20zł

Żaden szanujący się fachowiec nie zakłada takiego siana, poniżej przykładowe ceny:

pralka candy CBE 825 T luźny bęben pralka candy CBE 825 T luźny bęben

• Poziom 12  
    Z jakiej firmy jest podany simmering i łożysko? Bo sam fakt wysokiej ceny nie świadczy jeszcze o jakości produktu, a o wysokiej marży sklepu, skoro na stronie nie podają nazw producentów części.

Podane przeze mnie ceny to ceny ze sklepu typowo z łożyskami (a nie sklepu z częściami AGD, bo tam ceny łożysk są wyższe). Dodam, że w naszym serwisie montujemy łożyska FAG, SKF lub TIMKEN i udzielamy 2-letniej gwarancji, jednak z różnych forów wynika, że majsterkowicze zazwyczaj kupują najtańsze łożyska, bo w razie uszkodzenia łożysk są w stanie je ponownie wymienić bez ponoszenia innych kosztów.
  • Poziom 15  
    Ja zawsze staram się montować łożyska z FŁT lub SKF za inne gwarancji nigdy nie daje.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    prosiaczekmalaryczny napisał:

bommer napisał:
    za inne gwarancji nigdy nie daje.

Na Koyo, FAG, NTN, Nachi też?

Trochę się rozpędziłem. To też są dobre łożyska jak najbardziej. Miałem na myśli takie jak często mi sami klienci z wyjętym bębnem przynoszą, kosztujące np 2zł za 6203 zz ,albo 608 rs po 1,4zł O tego typu łożyska mi chodziło.