Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odzyskac dane z dysku?

02 Cze 2005 00:05 2874 17
  • Poziom 17  
    W siec walnąłpiorun. dysk chodzi. jedna partyycja ma jakies "niezgodnosci w tablicach alokacji"
    trzeba by go formatowac a szkoda mi danych.
    jak podniose system z drugiego dysku to jest widoczny jako jeden i nieformatoany. spod dyskietki startowej dwie partycje chodza a ta o ktora mi chodzi - albo jest czysta albo pokazuje zly rozmiar..... roznie.
    jak odzykac dane?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Zainstaluj na sprawnym komputerze program Easy Recovery Pro firmy OnTrack, podłącz swój dysk jako drugi i każ programowi przeanalizować dys, a następnie przekopiować interesujące Cię katalogi na inny niż ratowany dysk.
    Powodzenia
  • Poziom 20  
    Ja proponował bym jednak odzyskiwac dane programem R-studio.
  • Poziom 17  
    R-studio nie chce mi zeskanowac dysku, miele i miele z godzine i nie moze skonczyc.....
  • Poziom 35  
    sumi napisał:
    R-studio nie chce mi zeskanowac dysku, miele i miele z godzine i nie moze skonczyc.....

Nic dziwnego. To program do czego innego
    Cytat:
    R-Studio jest rodziną narzędzi do odzyskiwania skasowanych plików.

Napisałem Ci link do instrukcji odzyskiwania danych wraz z opisem poszczególnych programów.
  • Poziom 17  
    Czy moze jakis program pokazuje strukture katalogów bo w tych plikach trudno sie polapac? dzieki
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Ponawiam propozycję: Easy Recovery Pro.
  • Poziom 17  
    Czy" Easy Recovery Pro" to komercja czy free, bo oczywiscie nie mam tego programy i skadys go musze wziac??
  • Poziom 35  
    Komercja i w trialu masz tylko możliwość podejrzenia plików, bez możliwości odzyskania. Aby to zrobić trzeba zapłacić ;) http://www.ontrack.com/easyrecoveryprofessional/
    Cytat:
    Free Trial - Identifies and allows you to view the deleted files and corrupted documents that are recoverable with a full edition of EasyRecovery Professional
  • Poziom 17  
    Easy Recovery Pro- mam problemy z zeskanowaniem dysku a R-studio widzi za duzo. nie mozna sie polapac. stare pousuwane pliki itd. masakra. nie mozna sie polapac. sadze, ze gdyby dalo sie jakos zainstalowac jakis system na tym dysku na c: to udaloby sie zczytac dane z dysku D: bo bledy sa jeszcze na nastepnym czyli e: . tylko wywala instalator jak zainstalowac i jaki madry system zeby zainstalowl sie nz sprawnym c: i wtedy odzyskalbym wszystko z d: i moze z e: a jak nie to przynajmniej juz mniej by mi zostalo?
  • Poziom 28  
    ja proponował bym ci "get data back" -też jest do odzyskiwania danych i podobno dobry
  • Poziom 26  
    sumi napisał:
    W siec walnąłpiorun. dysk chodzi. jedna partyycja ma jakies "niezgodnosci w tablicach alokacji"
    trzeba by go formatowac a szkoda mi danych.
    jak podniose system z drugiego dysku to jest widoczny jako jeden i nieformatoany. spod dyskietki startowej dwie partycje chodza a ta o ktora mi chodzi - albo jest czysta albo pokazuje zly rozmiar..... roznie.
    jak odzykac dane?

Pochwal się, jakie miałes partycje FAT32 czy NTFS ?
  • Poziom 17  
    Mam 3 partycje FAT32. c: 10 d: 4 e: 100G
    SAMSUNG 120G
  • Poziom 32  
    może ja też zaproponuję kilka programów , których używałem z niezłym skutkiem , oto one:

1. Get Data Back (polecam - płatny ale dobry) występuje w dwóch wersjach. Dla systemu plików FAT oraz drugi dla NTFS

2. Easy Recovery Pro

3. Pc Inspector (darmowy)

4. Runtime Recovery

5. Lost & Found

Z tym, że programy tego typu pokażą zwykle te pliki, które są na dysku, nawet te skasowane, pod warunkiem, że są w jakimś stopniu jeszcze czytelne.
    Nie jest dla nich ważne czy plik widnieje jako skasowany czy nie. Ważne czy da sięgo odczytać.
    programy z nr 1 i 2 pokazują pliki z ich statusem. Są widoczne "na kolorowo". Poszczególne kolory oznaczają status pliku np. widoczny, skasowany, zgubiony, i inne. Wg. tych kolorów odnajdziesz interesujące Cię pliki.

Pozdrawaim
  • Poziom 26  
    sumi napisał:
    Mam 3 partycje FAT32. c: 10 d: 4 e: 100G
    SAMSUNG 120G

Polecam zwykły DiskEdit z pakietu Norton Utilities. Skrócony opis co i jak oraz odpowiedni program znajdziesz pod:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic232267.html

Zanim coś zrobisz stwórz sobie dyskietkę startową Ms-Dos i skopiuj na nią zawartość archiwum Unerase.zip. To jest jeszcze jeden program ze stajni Nortona, który ma tę cudowną włąsciwość, że jak się uruchamia to SAM zauważa co z dyskiem jest "Nie abla" i proponuje to naprawić.

Jesli to nie pomoże wróć do pierwszego wersu mojego postu.

===========
    100 gigowa partycja FAT32 ??? Nie najlepszy to pomysł :-(

Powodzenia.
    Załączniki:
  • Poziom 17  
    Dlaczego to źle 100G w FAT32? czy jak ja przeformatuje na NTFS to w niczym nie bedzie przeszkadzało ze c: i d: bedzie FAT32? chce miec mozliwosc podlaczanie dysku do starszych systemów tak wogole. dzieki.

Dodano po 3 [godziny] 43 [minuty]:

Easy Recovery Pro- przeskanowal dysk i widzi 31 z 120 G dysku. bolaczka nastepna to pliki sa pogrupowane rodzajami i np. programy maja rozne pliki zawarte w katalogu a ja mam tez pliczki rozstrzelone po roznych zbiorach roznych katalogow. to problem. sorki z tym programem R-studio tak , on widzi wszystko co sie da ale tez ciezko mi cos z tego zlozyc.???
  • Poziom 26  
    :arrow: sumi Nienajlepszy pomysł z punktu widzenia użytkownika systemu WindowsXP, który ze swoim scandisk'iem obsługującym tylko partycje FAT32 do wielkosci 32GB - potrafi uszkodzić tablice partycji podczas zwykłego skanowania. Ale jesli używasz go tylko w starszych systemach to jest OK.