Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Partycja D jest uszkodzona lub nie czytelna, rozne MFT, MBR, jak odzyskac?

07 Sie 2015 21:03 846 9
  • Poziom 6  
    Witam. Przepraszam za bledy językowe oraz interpunkcje.
    Czytalem wiele tematow na forach o tym samym ale każdy opiera się na własnych wynikach (sam nie wiem jak wrzucić cos takiego) probowalem robic tak jak inni ale z marnym skutkiem :C

Podczas restartu komputera zanikl prad. Po 10 minutach odpalam lapka a tutaj się wlacza CHKDSK który usunal mi kilka sektorow/plikow z D. Od tego czasu nawet sam CHKDSK nie może tego naprawić.

1. TestDisk
    Widzi wszystkie pliki i spokojnie mogę poruszać po dysku. Nie mogę odzyskac plikow bo mam za mało miejsca na dysku C żeby to przerzucić.
    2. DMDE
    Nie wiedziałem za bardzo co mogę nim robic wiec sobie odpuscilem żeby nie zepsuc niczego :x
    3.CHSDKS
    opcja /f /r działa ale sa bledy z odczytem sektorow a po pewnym czasie pokazuje się blad ze dalsza praca wiaze się z utrata danych...
    4.Zarzadzanie dyskami
    Pomino ze w TD pokazuje mi NTFS (sam zmieniłem jego typ na NTFS z LINUX) partycja D jest pokazana jako RAW.

Nawet kiedy podlacze dysk zewnętrzny (tez ma 1 tera) to niestety nie mogę zadnym programem skopiować danych z D na zewnętrzny G. Nie zależy mi na większości danych (muzyka, filmy, gry) - mam kopie ale sa tam jednak pliki z CALEGO mojego zycia (dokumenty, zdjęcia, wideo) :/

Partycja C i D sa na jednym dysku ale tylko C działa (prawie) poprawnie.
    Może ktoś pomoze? :C
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Pokaż jeszcze screen z DMDE z widoku okna partycje po wyborze tego dysku z urzadzeń fizycznych.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Co do zgrania danych to polecam wypalić płytę typu LiveCD z systemem . Są to płyty uruchamiane przy starcie, można wybrać okrojonego windowsa.

Polecam do tego HirensBoot 15.2 lub UltimateBoot gdzie za pomocą windowsa zgrać dane na dysk zewnętrzny.
    Programy te obsługują bez problemów usb itp.

Jest tam też masa programów diagnostycznych ale jeśli nie zależy Ci na danych to proponuje sformatować dysk i sprawdzić jakimś programem.

http://www.programosy.pl/program,hirens-bootcd.html
    lub
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Ultimate_Boot_CD
  • Poziom 6  
    Proszę bardzo ;) Wybacz ze czekales ale wlasnie przyjechałem do pracy :P
    Teraz mam dużo wolnego czasu wiec jestem do Waszej dyspozycji razem z lapkiem.

Edit: Nagrywarka mi szwankuje (lenovo y580 ma slabe nagrywarki) wie nie nagram nic. W razie czego sformatuje bo nie wytrzymam tak długo bez pamięci w kompie i gier ale zależy mi na tym żeby przynajmniej pojedyncze dane przerzucić na dysk zewn.
  • Poziom 9  
    Hirens może być w wersji z usb.

Ew spróbuj skopiować dane jakimś prymitywnym programem np TotalCommander.
  • Poziom 6  
    Wlasnie sciagam ubuntu. Nie mam dysku 2gb tylko ten jeden 1TB.
    Total comander tez nie chce wejść na dysk D :/

Pytanie: Mam dysk 1TB. Czy można stworzyć jakos na nim partycje dla ubuntu żeby nie uszkodzić innych danych (jak strace dane z tego dysku to wgl wszystkie moje pliki pojda w las i już wgl nie bd potrzebować kompa :/ )
    Przez DMDE można spokojnie wejść na tą partycję i odzyskać utracone dane. Wszystkie wskaźniki mają kolor zielony przy tej partycji, bo na screenie słabo widać?
  • Poziom 6  
    Wybacz ale od kiedy się zablokowal D nie mogę uzywac kompa normalnie-a przynajmniej paint nie może zapisac screena :/

Sa na zielono ale dysku i tak nie widać.
    Ja tam mam 800gb danych... Musze zaplacic za normalna wersje DMDE żeby wyjac nawet swoje zapisy gier :|
    Zapisy możesz wyjąć bezpłatnie, tylko jest to nieco bardziej skomplikowane, jeśli to więcej niż 1 plik.
  • Poziom 6  
    Uwierz ze same dokumenty miały 45 tysięcy plikow :D

A wiec wygląda na to ze miałem jakiegoś robaka czy cos bo gdy tylko starałem się odzyskac dane to nagle wylaczylo mi dysk C oraz tymczasowy H. Temat uważam za zamknięty bo skończy to się formatem który zaraz przeprowadze. Szkoda. Dziekuje za pomoc.