Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparat Olympus VG-150 na lcd napis OLYMPUS, pika i zaraz się wyłącza

zibi_bs 07 Sie 2015 22:58 999 2
  • #1 07 Sie 2015 22:58
    zibi_bs
    Poziom 9  

Aparat po włączeniu wyświetla na środku lcd tylko napis OLYMPUS, obiektyw się nie wysuwa, po ok 5 sekundach słychać 3 razy po 3 sygnały bip i tyle samo razy błyska dioda ładowania, i aparat się wyłącza.
    To samo na innej baterii.
    To samo po podpięciu i pracy na zasilaczu.
    Głaskałem, potrząsałem i nic.
    Może jakieś sugestie na temat usterki (sprzętowa czy programowa), albo czy jest kombinacja przycisków na reset sprzętu. Szukałem w necie i na nic nie trafiłem.

0 2
  • Pomocny post
    #2 07 Sie 2015 23:49
    adinio44
    Poziom 17  

To zabezpiecznie przeciw dalszemu uszkodzeniu mechanizmu obiektywu i to najczęsniej jest przyczyna czyli trzeba rozebrać i sprawdzić silniczki obiektywu czy spalony a może między obiektyw dostal się piasek i zacina się to słychać przy odpalaniu silniczki pracują.Odpal go po ustawieniu tylko przeglądania zdjęc wtedy obiektyw nie pracuje i napisz reakcję .

1
  • #3 09 Sie 2015 13:35
    zibi_bs
    Poziom 9  

Aparat po włączeniu przyciskiem zasilania lub przyciskiem do przeglądu zdjęć zachowuje się tak samo:
    - na początku akustyczny sygnał włączenia - takie "plim-plum"
    - następnie cisza, ale jak przyłoży się ucho aparatu do co ok. sekundę słychać delikatne zgrzytanie

Prawdopodobnie chodzi tu o zatarcie obiektywu, na co wskazują również okoliczności awarii: dziecko było na koloniach nad morzem.
    Spróbuję oddać aparat do czyszczenia (jest już po gwarancji, a pewnie i tak trzeba by za to zapłacić).

0