Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stealth speed boat - Łódka nie startuje z radio kontrolera

08 Sie 2015 12:18 906 5
  • Poziom 5  
    Witam.
    Jakiś czas temu kupiłem zdalnie sterowaną łódkę, niestety nie mam na nią żadnej gwarancji, a sprzęt okazał się wadliwy. Mianowicie, gdy wepnę baterie do łodzi i włączę kontroler nie ma żadnej reakcji, mały układ scalony znajdujący się w łódce chyba coś nie domaga, tak mi się wydaje, chodź bardziej ze mnie laik, niż znawca tematu, Po zetknięciu kilku lutów od spodu palcem silniki się uruchamiają, więc napęd jest sprawny, nie wiem gdzie szukać problemu i jak podejść do tematu? Posiadam lutownicę która jest w stanie tam wylutować wszystko, ale nie wiem za co się zabrać i proszę was o pomoc. Model łudki to Stealth Speed Boat, na układzie scalonym w łódce widnieje jakis opis: CL-SK024R.
    Oczywiście jestem świadom, że nie jest to sprzęt najwyższej pułki, tylko chińskie 'ustrojstwo', jednak zależy mi żeby łódka zaczeła działa (kosztowała ponad 200zł - szkoda ją tak zostawić). Jeżeli post znajduje sie w złym dziale, prosze o pokierowanie w dobrym kierunku. Z góry dziękuję za pomoc, jeśli jest potrzeba, moge udostępnić jakies zdjęcia i wszystkie informacje jakie jestem w stanie wyczytać z urządzenia.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Sprubuj ,,przelutować" wszystkie luty używając kalafonii lub dobrego topnika. Częstą przyczyną są ,,zimne luty''. Zimne luty to luty bez topnika , lub /i użycie cyny bezołowiowej.
  • Poziom 5  
    przelutowałem niestety nie pomogło :/ a tak myśle może znacie jakieś układy którymi mógł bym ten zamienić?
  • Poziom 11  
    Jaką ma częstotliwość sterownik lub łódka (większość ma 27Mhz). Powinno być napisane na płytce albo opakowaniu.
  • Poziom 5  
    Właśnie że jest 40.680MhZ ale w radiokontrolerze wystarczy taki mały element wymienic na odpowiednia częstotliwość i by było. Tylko ten układ scalony, gdzie takie ustrojstwo znaleść żeby to odbierało sygnał i obsługiwało dwa silniki elektryczne.
  • Poziom 11  
    Przeszukiwałem internet i doszedłem do wniosku , że nie można kupić samego odbiornika. Sprubuj naprawić obecny. Niedawno miałem podobną sytuację z samochodem sterowanym. Musiałem wymienić prawie połowę elementów na płytce i teraz mi działa. Zrób zdjęcie z jednej i drugiej strony (z bliska). Jeśli masz podstawowe wyposażenie (miernik uniwersalny) to z moją pomocą dałbyś radę to naprawić.