Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer aspire 5560G - Po zamknięciu systemu laptop się nie wyłącza.

08 Sie 2015 13:28 1602 6
  • Poziom 12  
    Witam, mam problem z wyłączaniem kompa, otóż gdy chcę go wyłączyć klikając w menu start -----> zasilanie ---> wyłącz, system się zamyka, ale komputer całkowicie się nie chce wyłączyć. Pali się dioda zasilania i słychać pracujący wentylator.

Problem pojawił się, gdy chciałem zainstalować czystą "10" (wcześniej "7" z aktualizacją "10" śmigało bez problemu)

W Bios niczego nie zmieniałem poza kolejnością bootowania, po kliknięciu w bios w ustawienia fabryczne dalej nic.

Czytałem, że to może od grafiki, ale sterownik jest aktualny.

Zmieniałem zasilacz (tzn mam 2) i próbowałem na samej baterii. ale tez nie działa.

Nie pojawia się żaden error. ani nic podobnego.

Macie jakieś pomysły?

Acer Sapphire 5560G
    Radeon HD 6520G2
    4 gbGB DDR3
  • Poziom 33  
    Jaki jest obecnie system? Możliwe, że laptop przechodzi w tryb uśpienia.
  • Poziom 12  
    Obecnie mam Win 10.

Jak zamykam pokrywę, to normalnie wszystko działa tzn. wszystko się wyłącza i miga tylko pomarańczowa dioda i nic nie chodzi --> Tryb Uśpienia.

W Zarządzaniu Zasilaniem poustawiałem co ma robić przycisk zasilania (wyłącz), ale nic to nie dało.
  • Poziom 33  
    Czy Windows 10 to oficjalny build 10240?
  • Poziom 12  
    Oryginalny, ale nie wiem czy 10240, bo nie wiem jak mogę to sprawdzić. Ściągany za pomocą programu od Microsoft.

Jak chcę ponownie uruchomić komputer, to pojawia się ikonka Windowsa (kółko wczytywanie), zatrzymuje się i komp się zawiesza i nic z tym nie można zrobić. Jak wyłączę wyłącznikiem (przytrzymując go) i uruchomię ponownie, pojawia się automatyczna naprawa i też się wszystko wiesza.

Dodano:

W dalszym ciągu problem nie jest rozwiązany, próbowałem różnymi metodami i bez rezultatu.

Obecnie jestem zmuszony (chyba) wyczyścić cały dysk i robić instalacje od nowa z podziałem na partycje.

Jest jakaś możliwość wyczyszczenia całego dysku?

Próbowałem poprzez komendę diskpart, clean itd, ale pojawia się komunikat o błędzie, że nie można wyczyścić, bo na dysku są partycje rozruchowe, systemowe itp.

Nie mam możliwości podłączenia dysku pod inny komputer.
  • Poziom 18  
    Też zakładałem podobny temat o tym, że komputer nie chciał się wyłączać.
    Wtedy pomógł tylko update BIOS.
  • Poziom 12  
    No tego nie próbowałem, jak to ogarnąć? nie widziałem w bios czy w systemie opcji update.

wykonałem skan programem BiosAgentPlus
    i wyszło mi coś takiego

BIOS Type:Phoenix
    BIOS Date:April 9th, 2012
    BIOS ID:V1.17
    BIOS OEM:V1.17
    Chipset:AMD 1705 rev 0
    SuperIO:Unknown
    Make/Model:Acer Aspire 5560
    0 Device Driver Updates are available for this computer.

Niby program pokazuje, że jest dostępna aktualizacja jednak na stronie acera jest tylko wersja 1.15 do pobrania.

na stronie wimsbios jest do pobrania ale tam widnieje:
    Acer Aspire 5560 Intel 945 PH79HACS VER 1.00PARTTBLQ Download BIOS

model laptopa się zgadza ale chipset jest intela.