Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki migomat 3 fazowy do 2000zł?

miki1624 08 Aug 2015 14:43 3717 6
    miki1624
    Level 11  
    Witam !
    Chciałbym się was poradzić jaki migomat kupić z 3 fazowym trafem. Migomat na służyć do cienkich blach, jaki i do spawania konstrukcji z grubych profili na gospodarstwie. Cena do 2000 zł, może być używany. Migomat ma być stacjonarny, więc gabaryty nie grają roli. Mam na oku migomat midimig 200/3, tylko nie jestem pewny czy ma on trafo 3 fazowe.Jeżeli ktoś posiada taki migomat niech da znać. Miałem chęć na minimag 125 albo 160, ale bardzo ciężko znależć. Proszę o porady.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    archanoid
    Level 26  
    Witam . Ja polecę ci Tyrosa 250 a jeszcze lepiej 251 .Na OLX są dwa Tyrosy 250 . Za 1500 zł masz migomat 3 fazowy a co najważniejsze z płynną regulacją prądu ( nieocenione do cienkich blaszek ) . Jedynym minusem jest to że ma troszkę napchane elektroniki . Ale jeśli jest sprawna to migomat jest nie do zajechania .
    archanoid
    Level 26  
    Witam . Jako że linków krótkotrwałych nie można umieszczać to podam tylko nazwy migomatów produkcji Ozas opole .

Tyros 250 i Tyros 251 wersja z pewnymi ulepszeniami w postaci dodatkowego mostka prostowniczego (dodatkowy prąd pilotujący ułatwiający spawanie małymi prądami ).
    miki1624
    Level 11  
    Witam!
    Z powodu nagłej potrzeby zakupiłem w leroy merlin migomat bester 1900 za 1600zł. Dokupiłem już butlę i szpulę drutu, tylko bez adaptera. Mam jeszcze problem z wtyczką bo mam w garażu gniazdo 4 bolcową 32A, a migomat posiada 5 bolcową wtyczkę 16A. Z puszki podciągnę sobie przewód i założę gniazdo 5 bolcowe 16A, tylko pytanie czy mogę w gniezdzie zmostkować przewód zerowy z ochronnym? W sieci nie mam wyłącznika różnicowego. Na przewodzie jest kartka ostrzegająca żeby nie podłączać urządzenia do gniazda na 4 bolce( bez ochronnego przewodu). Migomat jest na 220 i 400v, wychodzi z niego dwa przewody zasilające jeden na 220 a drugi na 400v. Proszę o odpowiedz, bo potrzebna mi spawarka.
    archanoid
    Level 26  
    Witam . Szkoda że wybrałeś bestera i to marnej jakości i o marnych parametrach . Ja w tym roku też miałem dylemat jakiego miga kupić . I wybrałem magnuma 207 mma . Jak do tej pory to mig nie tylko się mi zwrócił ale już zarobił na drugiego miga. . Ten bester ma bardzo słaby cykl pracy bo tylko 10% przy maksymalnej mocy 170A . W magnumie mam 170A przy 60% i sprawdziłem to praktycznie , maksymalnie to przeszo 200A . Spawanie blacharki to czysta przyjemność . Na pierwszy ogień poszła moja polówka (progi , reperaturki tylnych błotników i reperaturki przednich błotników ) wszystko spawane na styk .
    Akrzy74
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    miki1624 wrote:
    tylko pytanie czy mogę w gniezdzie zmostkować przewód zerowy z ochronnym?

Nie.
    miki1624
    Level 11  
    Jeszcze pytanie takie czy stanie się coś, gdy włącze migomat na 230v przy podłączonym zasilaniu 3 fazowym i odwrotnie.