Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki migomat 3 fazowy do 2000zł?

miki1624 08 Aug 2015 14:43 4137 6
    miki1624
    Level 11  
    Witam !
    Chciałbym się was poradzić jaki migomat kupić z 3 fazowym trafem. Migomat na służyć do cienkich blach, jaki i do spawania konstrukcji z grubych profili na gospodarstwie. Cena do 2000 zł, może być używany. Migomat ma być stacjonarny, więc gabaryty nie grają roli. Mam na oku migomat midimig 200/3, tylko nie jestem pewny czy ma on trafo 3 fazowe.Jeżeli ktoś posiada taki migomat niech da znać. Miałem chęć na minimag 125 albo 160, ale bardzo ciężko znależć. Proszę o porady.
    archanoid
    Level 26  
    Witam . Ja polecę ci Tyrosa 250 a jeszcze lepiej 251 .Na OLX są dwa Tyrosy 250 . Za 1500 zł masz migomat 3 fazowy a co najważniejsze z płynną regulacją prądu ( nieocenione do cienkich blaszek ) . Jedynym minusem jest to że ma troszkę napchane elektroniki . Ale jeśli jest sprawna to migomat jest nie do zajechania .
    archanoid
    Level 26  
    Witam . Jako że linków krótkotrwałych nie można umieszczać to podam tylko nazwy migomatów produkcji Ozas opole .

Tyros 250 i Tyros 251 wersja z pewnymi ulepszeniami w postaci dodatkowego mostka prostowniczego (dodatkowy prąd pilotujący ułatwiający spawanie małymi prądami ).
    miki1624
    Level 11  
    Witam!
    Z powodu nagłej potrzeby zakupiłem w leroy merlin migomat bester 1900 za 1600zł. Dokupiłem już butlę i szpulę drutu, tylko bez adaptera. Mam jeszcze problem z wtyczką bo mam w garażu gniazdo 4 bolcową 32A, a migomat posiada 5 bolcową wtyczkę 16A. Z puszki podciągnę sobie przewód i założę gniazdo 5 bolcowe 16A, tylko pytanie czy mogę w gniezdzie zmostkować przewód zerowy z ochronnym? W sieci nie mam wyłącznika różnicowego. Na przewodzie jest kartka ostrzegająca żeby nie podłączać urządzenia do gniazda na 4 bolce( bez ochronnego przewodu). Migomat jest na 220 i 400v, wychodzi z niego dwa przewody zasilające jeden na 220 a drugi na 400v. Proszę o odpowiedz, bo potrzebna mi spawarka.
    archanoid
    Level 26  
    Witam . Szkoda że wybrałeś bestera i to marnej jakości i o marnych parametrach . Ja w tym roku też miałem dylemat jakiego miga kupić . I wybrałem magnuma 207 mma . Jak do tej pory to mig nie tylko się mi zwrócił ale już zarobił na drugiego miga. . Ten bester ma bardzo słaby cykl pracy bo tylko 10% przy maksymalnej mocy 170A . W magnumie mam 170A przy 60% i sprawdziłem to praktycznie , maksymalnie to przeszo 200A . Spawanie blacharki to czysta przyjemność . Na pierwszy ogień poszła moja polówka (progi , reperaturki tylnych błotników i reperaturki przednich błotników ) wszystko spawane na styk .
    Akrzy74
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    miki1624 wrote:
    tylko pytanie czy mogę w gniezdzie zmostkować przewód zerowy z ochronnym?

Nie.
    miki1624
    Level 11  
    Jeszcze pytanie takie czy stanie się coś, gdy włącze migomat na 230v przy podłączonym zasilaniu 3 fazowym i odwrotnie.