Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

router TP link TL-MR3420 USB wifi modem LTE nie łączy się nie działa

08 Sie 2015 19:06 1920 9
  • Poziom 2  
    Witam,
    posiadam router TP link model TL - MR3420 z portem USB. Zawsze w port był podłączony modem z Cyfrowego Polsatu i w domu było wifi lte. Od jakiegoś czasu modem nie chce się połączyć. Kiedy włożę go do USB w komputerze, łączy się bez problemów i wszytko działa, natomiast gdy chcę wifi i wkładam go do routera miga tylko błękitne światło i nic, nie łączy się.
    To wina routera czy modemu?
    Proszę o pomoc, da się to naprawić czy lepiej zrobić wszytko od nowa? No i jak to zrobić?
  • Poziom 43  
    Pewnie poziom sygnału LTE spadł wzrosło zapotrzebowanie na prąd i kicha- jedynie aktywny HUB USB.
  • Poziom 2  
    da się coś z tym zrobić ?
  • Poziom 43  
    A czy kolega nie potrafi czytać? Aktywny HUB USB.
  • Poziom 2  
    tak, jest aktywny
  • Specjalista Sieci, Internet
    Jakie są ustawienia na routerze? Jaki modem i poziom sygnału LTE?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Podaj LOG z routera.
  • Poziom 43  
    kenalok13 napisał:
    tak, jest aktywny

Co jest aktywne...?.
  • Poziom 2  
    matek451 o jakie ustawienia ci chodzi? Model to Huawei E3276, jak sprawdzić ten poziom sygnału?

Heinzek jak sprawdzić ten LOG?
  • Poziom 9  
    Minęło trochę czasu od ostatniego postu w tym temacie. Zakupiłem i postanowiłem podzielić się swoim doświadczeniem z Routerem TP-LINK 3240 3G/4G standard N. Miałem do niego podłączyć modem Huawei 3276 (bez simlocka). Wydawało się, że prosta sprawa. Podłączenie robiłem u córki w domu. Zabrałem wszystko co potrzeba i do dzieła. Niestety, mimo że router zidentyfikował modem siła sygnału zero, internetu brak. Dopiero przeglądając forum na elektrodzie zacząłem kombinować z oprogramowaniem. Router posiadał firmware mr3420v2_pl_3_16_9_up_boot(141024) fabryczne. Instalowałem nowsze mr3420v2_en_3_16_9_up_boot(150319) i starsze mr3420v2_en_3_15_9_up_140710_ . Żadnych zmian. Migająca dioda na zielono. siła sygnału zero. Zakupiłem więc dosyć tani hub aktywny (25zł). I mimo, że mieszkam w miejscu gdzie jest słaby sygnał router rozpoznał modem jak również sygnał się pojawił. Mimo , że było to tylko 16%, a nawet momentami 6% diodka świeciła ciągłym niebieskim światłem. Połączenie zostało ustanowione. Słabe bo słabe , ale było. Powróciłem do firmware fabrycznego, bo wydaje mi się, że jest odpowiednie no i w j.polskim. Myślę, że tam gdzie mieszka córka sygnał z anteny będzie silniejszy i router pokaże co najmniej 60%. Myślę, że antena do modemu nie będzie potrzebna. Na stronie TP-Linka też radzą, żeby łączyć modem USB przez aktywny hub. Z modemami jest zawsze problem tak jak z telefonami. Wszystko zależy od sygnału. Natomiast router połączony kablem do netu przez port WAN spisuje się dobrze. Z ostatniej chwili. Pojechałem, podłączyłem prze huba i zero siły sygnału. Na szczęście były dwa modemy jeden Huawei E 3276-150s, a drugi E 3276 151. I ten 150s złapał 100% siły sygnału. A ten drugi 0%. I co to może być? Bezpośrednio w laptopie odbierają oba, a przez router jeden. Może należałoby jeszcze podpiąć antenę. Ważne, że odbiór z jednego super.