Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z połączeniem internetu.

08 Sie 2015 23:30 1452 11
  • Poziom 8  
    Cześć.Zacznę od samego początku.Kilka dni temu,rozłączyło mnie kompletnie z internetem, po zadzwonieniu do dostawcy internetu,powiedzieli mi,że nic nie jest do internetu podłączone,tak więc przełączyłem z komputera na laptop ( nie mam wifi,tylko z modemu do jednego komputera ), i o dziwo tam działało i wykrywało im tam. Powiedzieli,że to prawdopodobnie karta sieciowa.Na tym się za bardzo nie znam,poszedłem do sklepu,powiedziałem jak sprawa wygląda i koleś mi sprzedał TP-LINK 150Mbps Wireless N USB Adapter(wygląda jak pen-driv).Oczywiście dopiero w domu się kapłem,że to działa jak wifi...Jednak,coś mnie podkusiło,żeby sprawdzić,przyprowadziłem kolegę,on włączył wifi.Po znalezieniu przez program TP LINK który zainstalowałem z płytki z opakowania tego adaptera jego wifi,zalogowałem się,pisało ,że jest podłączony,zasięg 99%.Jednak w centrum sieci w komputerzepisze,,że jest ograniczony dostęp,i daje rozwiązanie problemu to wyskakuje,błąd z adresem IP,że się nie zgadza albo że nie może siępołączyć z tąukrytą siecią.Ktoś pomoże ? Pisze,że karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokoł€ IP.
  • Switche POE
  • Poziom 43  
    CNski napisał:
    Po znalezieniu przez program TP LINK który zainstalowałem z płytki z opakowania tego adaptera jego wifi

Po co - program zbędny - odinstalować zostawiając tylko sterowniki.
  • Switche POE
  • Poziom 8  
    @UP2

Niee,taki biały,wygląda jak pendrive.

@UP

W instrukcji kazali , to zainstalowałem,zresztą nie zmienia to faktu,że w tym programie łączy się z wifi, a w komputerze nie.
  • Poziom 43  
    CNski napisał:
    W instrukcji kazali , to zainstalowałem

Zbędny - wywalić.
    CNski napisał:
    zresztą nie zmienia to faktu,że w tym programie łączy się z wifi, a w komputerze nie.

A wyłączyłeś poprzednią sieciówkę?.
  • Poziom 8  
    Tzn, odpiąłem modem ten z internetu od komputera ? Jeżeli o to chodzi , to tak.
  • Poziom 43  
    Powiem szczerze, że opisałeś to tak chaotycznie, że nic z tego nie zrozumiałem w pierwszym wpisie...

Co, jak, do czego, z czego połączone, kablem czy wifi, jaki operator, jaki jego sprzęt, gdzie i z czym jest problem...?.
  • Poziom 8  
    No to zaczynamy od początku.Przeprowadziłem się kilka dni temu w nowe miejsce.Po przeprowadzce panowie z kablówki podłączyli mi internet.Wszystko było ok,do pewnego czasu,gdy internetu po prostu nie było.Zadzwoniłem do siedziby operatora,żeby wyjaśnić sytuację,lecz powiedzieli mi,że u nich wszystko w porządku,a w dodatku nie widzą,żeby komputer był połączony z internetem.Ja,zbity z tropu,postanowiłem podłączyć laptopa ( tu gwoli wyjaśnienia; mam internet tylko na jednym komputerze,tym stacjonarnym,laptop jest i tak stary,zresztą nikt go nie używa ) i o dziwo , na laptopie internet jest, a poza tym pokazuje im się tam,że jest podłączony.Wyjaśnili mi,że to wina karty sieciowej, i żebym sobie kupił nową.Więc czym prędzej pobiegłem do sklepu kupiłem karte sieciową i podłączam do komputera,instaluje TP-Link,drivery.Po czym uświadamiam sobie,że ta karta sieciowa jest do wifi,a nie do takiego ''zwykłego internetu''.Wpadłem na pomysł,że być może uda się zrobić wifi ( właściciel tego mieszkania , zostawił mi router ),i zadzwoniłem po kolegę,który może zrobić wifi za pomocą telefonu.Tu takie szybkie wyjaśnienie; nie mogę zrobić wifi na routerze,bo właściciel szuka nadal hasła....Ale do rzeczy. Kolega przyszedł,zrobił wifi,pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy wgl to zadziała,więc podłączyłem pod jego wifi mojego laptopa, i działa.To samo chciałem zrobić w komputerze,lecz po podłączeniu w TP-LINK do wifi mojego kolegi, te centrum sieci w komputerze mówiło,że jest ograniczony dostęp do tej sieci.Gdy dawałem rozwiązanie problemu,pisało różnie,czasem o błędnym protokole IP a czasem ,że nie może się połączyć z ukrytą siecią.Więc doszedłem do wniosku,że i tak nawet jakbym miał ten router z hasłęm, to i tak nie mógłbym się połączyć.
  • Poziom 43  
    CNski napisał:
    panowie z kablówki podłączyli mi internet

Jaki, na jakim sprzęcie od operatora...?.
    Próbujesz się połączyć ze sprzętem operatora, czy z tym jakimś routerem właściciela mieszkania?.
    Jak nie ma hasła, to go zresetować przyciskiem i już można go skonfigurować.
  • Poziom 8  
    Dobra panie Orzełku,widze,że jako jedyny jesteś w stanie mi pomóc.Jak się sprawy teraz mają ?

Mam hasło do routera,zapomnij o wszystkim co wcześniej pisałem,napisze teraz to co najważniejsze.Dlaczego wogóle podpinam do routera internet ? BO karta sieciowa w komputerze prawdopodobnie się zepsuła,kupiłem tą karte sieciową ale TP Link,powiedziano mi,że jeżeli mam tą kartę to nie będę musiał kupywać tej takiej stacjonarnej,No i problem jest taki.Gdy podpinam już internet do tego routera i mam to WIFI, to każdym urządzeniem które mam w domu,oprócz komputera moge się połączyć.A dlaczego nie mogę się połączyć ? Bo w programie TP Link mnie łączy z tąsiecią ale w centrum sieci,tej komputerowej cały czas z nią łączy, i pokazuje,że jest albo ograniczony dostęp albo błąd w protokole IP.
  • Poziom 43  
    Widzę, że grochem o ścianę...
    Zapytam ostatni raz:
    KOCUREK1970 napisał:
    Jaki, na jakim sprzęcie od operatora...?.
    Próbujesz się połączyć ze sprzętem operatora, czy z tym jakimś routerem właściciela mieszkania?.

I nie interesują mnie Twoje opowieści, tylko konkretne odpowiedzi.
    Jaki sprzęt, od kogo, nazwa, firma, typ, model...?.

By wiedzieć co zrobić dalej, muszę wiedzieć co jest wcześniej.
  • Poziom 34  
    Struktura połączenia modem-PC była taka ?
    Internet Kablowy po kablu - koncentryk (okrągły "Antenowy" do modemu "THOMSON" dalej był pociągnięty kablem do PC typu RJ-45 i ze względu na uszkodzoną kartę sieciową na płycie głównej musisz dokonać pododmiany adresu MAC (nr 12 cyfr lub liter np.00-33-FF-CE-25-DE) karty sieciowej z płyty głównej.
    Spróbuj w pierwszej kolejność sprawdzić kartę sieciową w PC czy faktycznie karta jest uszkodzona, a czy tylko wyłączona w BIOS-ie na płycie głównej.

W tym celu do testowania kabli i karty sieciowej możesz użyć modemu, routera, będziesz potrzebował IP (urządzenia) modemu,routera i za pomocą opcji "Ping" możesz przeprowadzić badanie połączenia po kablu (RJ-45) pomiędzy uradzeniami Karta sieciowa i modem,Router.

W tym celu należy znać:
    A). Model modemu, routera i tu w google znajdziesz manuala.pdf , a z tego adres IP/ hasło i wszystkie dane jak wejść w konfiguracje modemu, routera (odczytasz wszystkie potrzebne informacje IP.itd) do konfiguracji routera uzywa się przeglądarki i wpiszesz adres IP routera np( 192.168.0.x ) oraz hasło.

Oglądnij modem, router dobrze może znajdziesz opis IP, hasło i MAC
    Testowanie Karty sieciowej z wtykiem RJ-45 na płycie głównej musi być włączone i widoczne w Menadżerze Urządzeń.

a) "TEST PING badający połączenie lokalnie (po IP wewnętrznym do urzadzenia) kablowe pomiędzy Kartą sieciową RJ-45(kabel) a modem, router.

Start > Uruchom wpisz cmd w oknie (czarne okno) wpisujesz
    ping 192.168.1.x