Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

alternaror - alternator po regeneracji spada napięcie

09 Sie 2015 09:43 753 6
  • Poziom 11  
    Witam .
    Chciałbym zaczerpnąć wiedzy specjalistów na dość typowy problem jak myślę ,mianowicie alternator w moim samochodzie po odpaleniu silnika pokazuję napięcie 13.9 , natomiast po przejechaniu nim nieco napięcie spada do 13.2 . wymieniłem w nim łożyska regulator , komutator w dobrym bardzo dobrym stanie . napięcie jest mierzone bezpośrednio na wyjściu alternatora w kierunku akumulatora .z góry dziękuję za podpowiedz . vw corrado 1.8 g60 , 1991r alternaror - alternator po regeneracji spada napięcie
  • Poziom 21  
    Jaki alternator?
  • Poziom 43  
    Kolego podstawa to pomiar na obydwu śrubach alternatora.
  • Poziom 11  
    na obydwu napięcie jest takie samo nie wiem tylko czy na drugiej śrubie spada . ale sprawdzę to
  • Poziom 21  
    Kiedyś walczyłem z podobnym alternatorem. Wymieniłem regulator dający większe napięcie, podmieniłem uzwojenie, wirnik. I miałem ten sam problem, niskie napięcie na wyjściu. 13,5-13,2V. Jak podliczyłem cenę podmiany to wyszedł nowy zamiennik alternatora. Zamiennik na maszynę do sprawdzania i trzymał znamionowo. 13,9V na pełnym obciążeniu, 14,4V na najmniejszym. Jeżeli kolega wyeliminuje spadki lub wykluczy zgnite uzwojenie, inne. To proponuję wymianę.
  • Poziom 43  
    Jak napięcie takie samo to masz uwalony regulator a jak na małęj śrubce napiecie włąściwe to uwalone diody.
  • Poziom 11  
    na małej śrubce mam napięcie większe o jakieś 0.3-0,5v i jak się nagrzeje to napięcie oscyluje między 13.1-13.8`dziś zmierzyłem