Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SANYO M9716LO - przeróbka toru magnetofonowego na wejście LineIn

czosnekltd 09 Sie 2015 14:52 522 2
  • #1 09 Sie 2015 14:52
    czosnekltd
    Poziom 10  

Witam
    Stary Radiomagnetofon SANYO M9716 postanowiłem wykorzystać na działce i przerobić poprzez zastąpienie sygnału z magnetofonu sygnałem z zewnętrznego odtwarzacza MP3. W tym celu rozłączyłem sygnał z przedwzmacniacza głowicy i podpiołem się tam z sygnałem z MP3 - postanowiłem włączyć się przed ten mechaniczny przełącznik by nadal móc korzystać z Radia SANYO oraz by nadal móc korzystać z EQUALIZERA.

Po włączeniu zasilania Radio działa OK ale po przełączeniu przełącznikiem na zewnętrzny sygnał z MP3, dźwięk MP3 słychać tylko przez ułamek sekundy, a następnie zalega cisza - tak jakby "wzmacniacz się zatykał ".

Proszę o sugestie co zrobiłem nie tak, i co zrobić by to zadziałało poprawnie.

W załączeniu schemat Radiomagnetofonu z moimi przeróbkami i miejscem włączenia się do toru akustycznego. SANYO M9716LO - przeróbka toru magnetofonowego na wejście LineIn

0 2
  • #2 09 Sie 2015 17:20
    UL7855
    Poziom 22  

Zrób znowu oryginał a sygnał wpuść przez R115 R125.
    Wystarczyło podnieść w tych rezystorach po jednej nóżce do góry i tam dać gniazdo.
    W przypadku dalszych problemów daj ZA tymi rezystorami kilka kΩ rezystory do masy.

0
  • #3 12 Sie 2015 22:13
    czosnekltd
    Poziom 10  

1)Zrobiłem oryginał a sygnał wpuściłem przez R115 R215 - brak poprawy.
    2)Dodałem za tymi rezystorami rezystory do masy 4,7kOm -brak poprawy.
    3)Zamiast rezystora dałem rezystor nastawny 10kOm i dla kilku wartości z tego zakresu -brak poprawy.

0
  Szukaj w 5mln produktów