Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G50-30 - Zmiana kanału wyjścia audio na głośniki

09 Sie 2015 15:46 1260 2
  • Poziom 8  
    Siemanko wszystkim :D mam taki problem, jak to ja, człowiek w ogóle niedelikatny i impulsywny, leżał z laptopem na łóżku, słuchał muzyki przez słuchawki i nagle zachciało mu się wstać i jakoś tak niechcący pociągnął za słuchawki, które lekko się uszkodziły (działają, ale lewa strona czasami przerywa), natomiast gniazdo mini jack w laptopie do dzisiaj blokuje głośniki, tj. działa normalnie ze słuchawkami, jednak jak się je odłączy, to nadal komputer wykrywa je i nie dopuszcza "do głosu" głośników. Wiem, że w realtek jest opcja przełączanie między wyjściem liniowym a głośnikami, jednak realteka nie mam. Próbowałem już zmieniać i aktualizować sterowniki, ale od pół roku ciągle to samo, siedzę na forach, a odpowiedzi jak nie mogłem znaleźć, tak nie mogę po dziś dzień, dlatego postanawiam zwrócić się z bezpośrednią prośbą o pomoc. Teraz mój zestaw:
    - Lenovo G50-30,
    - karta dźwiękowa Conexant AudioSmart HD,
    - Windows 10 na pokładzie.
    I teraz moje pytanie, czy ktoś się orientuje może, czy są jakieś programy, uniwersalne sterowniki, zmiany w rejestrze, czy ustawienia do tej karty, żeby zmienić miejsce wyjścia dźwięku? Od razu wyprzedzam pytania, nie mogę pozwolić sobie na wymianę karty, ze względu na długi czas, jaki laptop musiałby spędzić w serwisie, natomiast ja potrzebuję go codziennie i nie potrafię zrobić tego "on my own". Także z góry dziękuję za odpowiedzi :P
  • Poziom 33  
    Wylut złącza mini jack lub wymiana na nowe. Złącze jest fizycznie uszkodzone i żadne sterowniki i zmiany w systemie nie pomogą.
  • Poziom 8  
    Dobra, znalazlem w końcu program SmartAudio, w ostatniej zakładce jest zmiana wyjścia audio. Dzięki za pomoc.