Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna do laptopa ati hd 7970m 60°C szary ekran

09 Sie 2015 17:53 594 8
  • Poziom 8  
    Witam,

Mam problem z karta grafiki ati hd 7970m (wcześniej pracowała w Crossfire na pierwszym slocie). Gdy karta grzeje się do temperatury 60°C ekran robi się cały szary lub szary z czarnymi liniami pionowymi, czasami kolor jest inny. Gdy to się stanie muszę wyłączyć laptop i poczekać kilka minut. Po odczekaniu mogę znów normalnie z niego korzystać. Moje pytanie to co może to powodować? Czy kartę da się naprawić? Jeśli tak czy opłaca się to robić?
  • Poziom 34  
    Witam.

Karta możne już jest przegrzana ale można spróbować.
    Zapewnić szybką wymianę ciepła z układu tj. wymianę pasty termo przewodzącej na GPU, Termo pady na VRAM o odpowiedniej grubości, przeczyścić chłodnice i udrożnić kanał z kurzu oraz sprawdzić sam wentylator.
  • Poziom 8  
    Wszystkie te rzeczy już zrobiłem i efekt ten sam, wymieniłem teraz kartę z drugiego slotu na pierwszy i laptop chodzi bez zarzutu. chyba coś się w niej uszkodziło ale nie wiem co to może byc
  • Spec od komputerów
    michal19877 napisał:
    Wszystkie te rzeczy już zrobiłem i efekt ten sam, wymieniłem teraz kartę z drugiego slotu na pierwszy i laptop chodzi bez zarzutu. chyba coś się w niej uszkodziło ale nie wiem co to może byc

Chipset graficzny kończy żywot.
  • Poziom 8  
    Czy jest szansa żeby naprawić tę kartę i czy z łatwością znajdę kogoś kto się tym zajmuje?? Czy opłaca się to robić, czy dać sobie spokój??
  • Poziom 33  
    Chociażby kolega, który napisał post wyżej od Twojego. Wymiana GPU na nowy lub zakup nowej karty co będzie bardzo trudne.
  • Spec od komputerów
    michal19877 napisał:
    Czy jest szansa żeby naprawić tę kartę

Tak.
    michal19877 napisał:
    i czy z łatwością znajdę kogoś kto się tym zajmuje??

Tak.
    michal19877 napisał:
    Czy opłaca się to robić, czy dać sobie spokój??

To już musisz sam zadecydować.
    Szacowany koszt 350-400.
  • Poziom 8  
    Ok dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Musze teraz się namyślić co dalej z tym zrobić.