Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Travelmate 3210 - Uszkodzona płyta Recovery.

09 Sie 2015 19:20 597 8
  • Poziom 19  
    Witam wszystkich - mam pewien problem z laptopem - otóż posiadam zainstalowany Windows XP, ale jest on uszkodzony, wirusy, długo się uruchamia, błędy przy odtwarzaniu video z internetu itd, żadne programy nie pomogły, więc chciałem zainstalować od nowa system z płyty Acer, jak to zawsze robiłem i było super.
    Teraz płyta nie bootuje się. Myślałem, że to wina napędu, ale sprawdziłem na innym laptopie i płyta nie jest wykrywalna.
    Okazało się, że od środka płyty idzie pęknięcie, które minimalnie nachodzi na warstwę odczytu i teraz pytanie: gdzie dostanę taką płytę do pobrania? Z jakiejś strony albo może ktoś ma akurat?
    Ten model jest podobny do modeli Travelmate 2400 itd.
    Proszę o pomoc.
    Oczywiście Stiker na dole posiadam z CDKEY.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Sam obraz ściągnij z internetu zwracając uwagę na wersję SP. Po instalacji aktywuj kluczem, który jest na spodzie lapka. Obecnie XP nie jest dobrym wyborem gdyż ten system nie jest już wspierany.
  • Poziom 19  
    Chłopaki, wysyłam zdjęcie stikera, bo ja się kompletnie nie znam co i jak dacie namiary na link - jestem u znajomego na laptopie:
    Acer Travelmate 3210 - Uszkodzona płyta Recovery.
  • Poziom 33  
    Aby zachować oryginalność systemu musisz mieć 4 różne wersje Windowsa XP PL. Windows XP, Windows XP SP1, Windows XP SP2, Windows XP SP3. Każda wersja wymaga innego klucza aktywującego. Chyba, że wiesz w jakiej wersji miałeś system. Rok zakupu laptopa by sporo pomógł. Możesz napisać do Acera i poprosić o płytkę Recovery. Kiedyś znajomy tak zrobił kosztowało to 60zł, był to laptop marki Samsung. Dobry napęd najlepiej desktopowy na niskich obrotach odczyta tą płytę można wtedy zrobić obraz ISO i nagrać na płytkę. Fakt potrwa to godzinę lub więcej, ale jest to możliwe. Sam odzyskałem tak swego czasu 3 płytki.
  • Poziom 19  
    Płyta nie do odratowania uszkodzona mechanicznie ta kreska się powiększa trudno poszukam w sieci tego obrazu a jak nie znajdę to kupię nowy system
  • Poziom 19  
    Witam. Odkopuje temat. Ściągnąłem system Windows XP nagrałem na płytę wpisałem klucz ze spodu i działa. Pytanie teraz czy mam teraz system oryginalny?
  • Poziom 22  
    Jeśli masz sticker i fakturę zakupu laptopa z systemem, to jak najbardziej jest legalny.
  • Poziom 19  
    Stiker jest w wpisany z niego serial a fakturę itd to pewnie już nie istnieje... Wiadomo laptop ma 10lat