Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

peuegot 307 - wysoka temperatura silnika

BieniASS 09 Aug 2015 22:21 2436 3
    BieniASS
    Level 2  
    Witam. Od 3 miesięcy jestem posiadaczem peugeota 307 1.6hdi 109hp z roku 2005. Wszystko było w porządku do dzisiejszego dnia. Mianowicie byłem na wypadzie w górach z kompletem pasażerów i podczas jazdy pod górkę po serpentynach(jakieś 5km) wlókł się przez całą drogę przede mną jakiś dziadek 10-20km/h...i zauważyłem że dziwnie mi się silnik zagrzał do 100-110 stopni(norma w moim aucie jest 80 stopni) możecie mi powiedzieć czy to normalne? Dodam że jechałem na klimatyzacji a temperatura na dworze według termometru w aucie wynosiła 37 stopni. Podczas postoju na szczycie góry na zapalonym aucie chodził wentylator(chyba od klimy bo była załączona) a gdy zgasilem auto wentylator sie wyłączył... Podczas powrotu problem sie nie powtórzył jadąc z górki ani nawet stojąc w korkach.
  • Helpful post
    kurski
    Level 7  
    Możliwe jest ze ta temperatura co opisujesz mogła mieć zjawisko ponieważ na zewnątrz auta było 37 stopni tzw. parnik co nie pozwalała na zmniejszenie temperatury tym bardziej ze miałeś komplet pasażerów i jechałeś z taka prędkością ale dla pewności możesz wymienić termostat koszt około 50zl plus płyn do chłodnicy i masz pewność ze z układem chłodzenia silnika wszystko jest ok myślę ze pomogłem
  • Helpful post
    Aleksander_01
    Level 42  
    Wszystko jest OK, nic nie kombinuj.
    BieniASS
    Level 2  
    Dziękuję za odpowiedź. Termostat, pompę wody i płyn wymieniłem od razu po zakupie auta przy wymianie rozrządu.