Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsair VS450 - Ku przestrodze!

09 Sie 2015 22:58 1173 1
  • Poziom 13  
    Witam.
    To nie jest recenzja ani opinia na temat zasilacza. Bardziej ostrzeżenie.
    Mój dotychczasowy sprzęt to m.in. G3220 + R7 250X. Wczoraj zmieniłem go na i5-4460 + R9 380. Podobne zestawy w testach pobierały ~300W, więc zasilacz zostawiłem. TDP 84W CPU + 190W GPU.

Co się okazało? Otóż mój watomierz pokazuje ~285W podczas grania, czyli zestaw bierze co najwyżej 250W z zasilacza, wówczas napięcie +12V wynosi 11,78V (+/- 0,02V) na nieobciążonym kablu, co skutkuje resetami czasem po kilku czy kilkunastu minutach gry a czasem podczas jej wczytywania. Na PCIe nie mierzyłem, ale na pewno niższe ze względu na spadek napięcia. Z zasilacza leci bardzo ciepłe powietrze.

Jednoczesne odpalenie Prime95 i Furmark nie jest możliwe - natychmiastowy reset przy próbie odpalenia drugiego z nich. Solo chodzą stabilnie, przy Furmark'u napięcie wynosi ~11,82V.

Nic się nie przegrzewa. CPU 65*C na BOXie i GPU 78*C przy temperaturze otoczenia ~32*C to dość dobry wynik.

No cóż. Z podobną opinią spotkałem się już nie raz, tak więc uznaję że mój zasilacz nie jest jakoś uszkodzony ale "ten typ tak ma". Wychodzi na to, że mam w komputerze całkiem niezły, ale ~250 watowy zasilacz.

Podsumowując. Odradzam z całego serca serię VS od Corsair, mam nauczkę że na PSU się nie oszczędza, nie mam pojęcia komu dziękować że mój sprzęt jeszcze żyje i oczekuję na już zamówiony SPC Supremo M1 Gold 550W.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Było już o tym, kilka osób sprawdzało:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2844862

Zasilacz chyba OK, chociaż jest to podobno konstrukcja Sirteca z 2009 roku (co nie oznacza wcale, że jest to zły zasilacz - dokładnie miałby to być model HP-550-G14S(C)-GOLD). Z minusów do których bym się przyczepił poniżej 25% obciążenia (a więc poniżej 130W, czyli na nieobciążonym sprzęcie taka sytuacja będzie na pewno występować) sprawność tego zasilacza gwałtownie spada. Ale patrząc na jedyny test tego zasilacza, który znalazłem, nie jest to zdaje się jakiś dramat. Czas pokaże. Miejmy nadzieję, że ta seria będzie bardziej udana niż tańsze modele tej firmy (Deus).