Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Focus 1,8 D tddi - Pompa wtryskowa i sterownik

krzych606 09 Sie 2015 23:16 1419 3
  • #1 09 Sie 2015 23:16
    krzych606
    Poziom 14  

Witam.
    Jestem posiadaczem focusa z 1,8 d pompa tddi. Proszę o opinie w naprawie tego modelu. Przeczytałem bardzo dużo postów, porad i się zastanawiam że nie warto było oddawać auta pierwszemu lepszemu fachowcowi który jest słownie tylko rozgadany, pan zostawi zobaczymy. teraz wylicze
    Padła pompa wtryskowa(ponoć) - zakup używki 800 zł - naprawa sterownika 400 zł - inne elementy ( określenie mechanika ) 400 zł. Efekt po miesiącu jako takiej pracy masakra 1. Na wolnych obrotach nierówna praca silnika 2. podczas jazdy przy obrotach 2000 szarpanie silnikiem 3. Obroty 4000 silnik gaśnie 4. Dymi na czarno więcej niż powinien, błąd sterownika i komunikacji. Tłumaczenie mechanika - niestety sterownik znów padł ( naprawa sterownika nie jest objęta gwarancją), do wymiany potencjometr i jeszcze kilka rzeczy ( może trafi ). Poszukuję we Wrocławiu lub okolicy uczciwego i sprawdzonego fachowca bo po wyjazdach od obecnych mechaników jest coraz gorzej. ( posiadając podstawową wiedzę posługiwania się miernikiem i lutownicą - może zrobię to sam) Liczę na pomoc tu radzących.
    Z góry dziękuje i mam nadzieje że post jest założony prawidłowo.

0 3
  • #2 10 Sie 2015 09:59
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Do sprawdzenia zasilanie sterownika pompy. Pod naprawdę dużym obciążeniem. Np oba włókna żarówki H4. Moim zdaniem, masz pompę do wymiany, gdyby padł sterownik, nie odpaliłby już wcale.

Dodano po 35 [sekundy]:

Drugie wyjście, źle zregenerowany sterownik.

-1
  • #3 10 Sie 2015 11:44
    krzych606
    Poziom 14  

Zasilanie wiem znajdę i sprawdzę.
    Pompa czy sterownik co jest padnięte jak sprawdzić ?

0
  • #4 18 Mar 2016 17:42
    krzych?
    Poziom 13  

Czy są jakieś błędy?
    Sprawdzenie pompy 300zł netto na stole więc zaczął bym od tego. Jeżeli chodzi o czarny dym z wydechu to najbardziej bym stawiał na nieszczelność w układzie dolotowym...

1