Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HARMAN KARDON HK3700 - dokupienie kolumn

10 Sie 2015 05:36 1086 12
  • Poziom 2  
    Na poczatku wielkie przepraszam za pisownie, lecz w miejscu skad pisze nie mam polskiej klawiatury!
    Mam amplituner HK3700 i chcialbym dokupic do niego kolumny! Beda sluzyly do radia oraz muzyki, roznej w przewadze rock ( od pink floyd do grunge rocka, brit rocka i polskiej muzyki rockowej) , elektronicznej ( kraftwerk, AIR, daft punk i troche elektro) oraz czasami POP. Pomieszczenie okolo 35 m2.Cena 2000 za pare +/- . Narazie biore pod uwage JBL ES80, JBL STUDIO 270, MAGNAT QUANTUN 677 ( niewiem czy nadaja sie do HK3700), INDIANA LINE NOTA 550 ( niewiem czy nie za male ), tyle w skrocie prosze o porade i jakies propozycje. Najbardziej sklaniam sie ku Indianie Line Nota ( przedni bas reflex) lecz obawiam sie czy dzwiek nie zginie w tym pomieszczeniu.Moze jest jakis wlasciciel HK3700 lub osoba ktora odsluchiwala jakies kolumny na tym ampli i cos mi doradzi? dzieki
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Witam!
    Posiadam HK 3770 (jest to nowszy model) i uważam, że świetnie radzi sobie z kolumnami Tannoy Mercury V4i. Słuchałem również zestawienia z polskimi kolumnami Pylon Pearl 25, jednak brzmieniowo bardziej spodobały mi się te pierwsze.
  • Poziom 2  
    dzieki buczo11 za info. Moglbys sie jeszcze podzielic w jak duzym ( mniej wiecej pomieszczeniu one u Ciebie graja? , w jakiej odleglosci od sciany stoja?) dzieki
  • Poziom 28  
    Pomieszczenie jest stosunkowo duże (5mx6m), kolumny ustawione są w odległości ok. 60cm od ściany, na oryginalnych kolcach i podkładkach (metalowe, aby kolce nie rysowały podłogi).
  • Poziom 24  
    Tannoy V4i są bardzo fajnie grającymi kolumnami, ale znacznie lepszym wyborem byłyby Tannoy DC6T z wyższej serii Revolution. W 35m2 nie będzie jednak ani z jednych ani z drugich mocnego basu, ale powinien być wystarczający. Jeśli bardziej pod kątem basu chciałbyś wybrać kolumny to Klipsch R26F powinny się sprawdzić. Grają ładnie, choć nie są aż tak dobre jak Tannoy ale są dużo mocniejsze, bas mają świetny.
  • Poziom 39  
    Do Harmana to tylko Jbl, to jeden i ten sam producent, i na 35 mk to studio 290
  • Poziom 24  
    To hasło to tylko chwyt marketingowy, z materiału szkoleniowego dla partnerów handlowych. Jak widać slogan wciąż żywy ;)
    Harman gra uniwersalnie i w sposób bezpieczny, nadaje się do kolumn siejących często zbyt mocną górą, czyli do większości kolumn w klasie budżetowej. Można powiedzieć że mniej więcej pasuje do JBL, nie ma to żadnego związku z tym, że to te dwie firmy łączy ten sam koncern. Każde lepsze kolumny od JBL zagrają lepiej od nich również pod Harmanem, tak samo jak i gorsze od nich zagrają pod Harmanem od nich słabiej.
  • Poziom 39  
    Jaki niby chwyt??Poczytaj a będziesz wiedział.
  • Poziom 24  
    W ogóle nie rozumiem o czym piszesz i co ten link ma udowodnić. Tam nic tu ciekawego nie ma poza historią firmy. Chwytem marketingowym jest najlepsze zgranie JBL i Harmana, a nie że to ten sam koncern.

petrus napisał:

Harman gra uniwersalnie i w sposób bezpieczny, nadaje się do kolumn siejących często zbyt mocną górą, czyli do większości kolumn w klasie budżetowej. Można powiedzieć że mniej więcej pasuje do JBL, nie ma to żadnego związku z tym, że to te dwie firmy łączy ten sam koncern. Każde lepsze kolumny od JBL zagrają lepiej od nich również pod Harmanem, tak samo jak i gorsze od nich zagrają pod Harmanem od nich słabiej.
  • Poziom 2  
    a co z ES80 ? tyle jest o nich roznych opinii? Mam tez w opcji Melodika BL40 oraz Pylon Audio Pearl 25. Czy jest jakis wlasciciel HK3700 , ktory moglby sie podzielic jakimis uwagami?