Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowe połączenie dwóch dekoderów - multiroom

10 Sie 2015 11:09 1881 8
  • Poziom 13  
    Witam

Obecnie posiadam TV kablową i mam opcję rozszerzenia usługi o drugi dekoder w ramach jednego mieszkania. Problem pojawia się z połączeniem obu urządzeń - przewodowo raczej odpada. Słyszałem o możliwości połączenia dwóch dekoderów ze sobą (za pomocą routera ?). Oba dekodery mają port RJ45 oraz USB. Oddalone są od siebie o ok. 5 metrów, nie dzieli je ściana nośna. Urządzenia w jednym lokalu w budynku wielorodzinnym.

Mój dostawca, ani inni których pytałem nie znali szczegółów takiego rozwiązania - gdzieś ktoś coś słyszał, ale nie wie co i jak...

Jakieś sugestie ? :) Z góry dziękuję
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    UPC i jeden lokalny we Wrocławiu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    A czy mógłbyś (lub ktoś inny) opisać jak dostawca łączy takie urządzenia bezprzewodowo ? Za pomocą np. AP ?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Zapomnij o połączeniu wi-fi, tylko kabel
  • Poziom 13  
    A jakieś konkrety, prosiłbym o pełniejsze wypowiedzi jakie są faktyczne minusy tego rozwiązania - widoczne pogorszenie przekazu ?

Na upartego zrobię po kablu, ale jest to rycie połowy chałupy....
  • Poziom 35  
    Wejdź na stronę UPC i sprawdź, jakie są dekodery do multiroom. Żaden nie przewiduje wysyłania sygnału tv po wifi. Były próby puszczania sygnału przez wifi w multiroom premium w NC+ ale nie znam nikogo, komu by to stabilnie działało w dłuższym czasie.
  • Poziom 13  
    Skończyło się na zakupie skrętki :) Dzięki za pomoc