Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 1.8 125KM nierówna praca silnika, falowanie obrotów, szarpanie, zamuł.

10 Sie 2015 12:36 3816 10
  • Poziom 6  
    Witam. Zacznę od samego początku. Ponad rok temu kupiłem Audi A3 1.8 125KM z instalacją lpg STAG. Przy zakupie sprzedający powiedział, że trzeba wyregulować w nim gaz, tak też zrobiłem. Żadnych innych usterek po tym nie było, autko śmigało bez problemu. Po jakimś czasie dało się wyczuć, że lekko falują obroty, szarpie na gazie, a pedał gazu reaguje z opóźnieniem (na benzynie jeździło dobrze). Zawiozłem go znowu do gaziarza, u którego była zakładana instalacja. Po podpięciu komputera wyskakiwał błąd sondy lambdy, na podstawie tego stwierdzono, że muszę przepływke wymienić. W marcu kupiłem nową Torpan. Po wymianie faktycznie w samochodzie się poprawiło, aż do teraz. Znowu zaczęło się to samo tylko, że teraz szarpie także na benzynie. Znajomy podpiął komputer i pokasował wyskakujące błędy, po czym gładziutko jeździło na benzynie dopóki nie przełączyłem na gaz, gdzie powrócił ten sam problem. Znowu podłączyliśmy komputer i tym razem żaden błąd nie wyskoczył. Auto szarpie, muli, z opóźnieniem reaguje na pedał gazu, falują obroty, nie da się nim jeździć. Wymieniłem lewe powietrze, świece są nowe, kable też. Czy możliwe, że przepływka znowu padła? Może spróbować ją przeczyścić? A może to coś innego jest nie tak? Bardzo proszę o pomoc. :cry:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Wypnij przeplywke i sprawdz wtedy.
  • Poziom 6  
    Zrobiłem tak, nic nie pomogło, to samo się dzieje.
  • Poziom 17  
    A co z egr ? Działa ?
  • Poziom 6  
    EGR jest także z benzyniakach? Jak to sprawdzić? Gdzie się znajduje? Nie brałem takiej opcji pod uwagę.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Masz pewnie złe mapy LPG lub uszkodzony ktorys element instalki i po przełączeniu na gaz ECU zbiera sobie zle mapy benzynowe i wariuje. Odłącz klemę na kilkanascie minut czyli reset ECU. Podłącz i przejedź sie na benzynie czy wróci do normy. Jesli tak to masz odp.
  • Poziom 6  
    Ok. Jutro to zrobię i dam znać jakie efekty. Wszystko możliwe, bo gościu u którego poprzedni właściciel zakładał instalacje nie ma dobrych opinii.
  • Poziom 15  
    Jeżeli nie masz sprawdzonego "gaziarza", to napisz posta na lpg-forum.pl.z prośbą o weryfikację montażu i doboru elementów instalacji. Spisz sobie model reduktora, sterownika, listwę wtryskową wraz ze średnicą dysz i porób fotki.
  • Poziom 6  
    Odpiąłem kremę i faktycznie praca na benzynie ustabilizowała się.
  • Poziom 15  
    Doprowadź sobie do porządku instalację LPG i szerokości ;)
  • Poziom 6  
    Wielkie dzięki ;) Wzajemnie. Pozdrawiam ;)