Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A3 1.8 125KM nierówna praca silnika, falowanie obrotów, szarpanie, zamuł.

Michał1801 10 Aug 2015 12:36 5373 10
    Michał1801
    Level 8  
    Witam. Zacznę od samego początku. Ponad rok temu kupiłem Audi A3 1.8 125KM z instalacją lpg STAG. Przy zakupie sprzedający powiedział, że trzeba wyregulować w nim gaz, tak też zrobiłem. Żadnych innych usterek po tym nie było, autko śmigało bez problemu. Po jakimś czasie dało się wyczuć, że lekko falują obroty, szarpie na gazie, a pedał gazu reaguje z opóźnieniem (na benzynie jeździło dobrze). Zawiozłem go znowu do gaziarza, u którego była zakładana instalacja. Po podpięciu komputera wyskakiwał błąd sondy lambdy, na podstawie tego stwierdzono, że muszę przepływke wymienić. W marcu kupiłem nową Torpan. Po wymianie faktycznie w samochodzie się poprawiło, aż do teraz. Znowu zaczęło się to samo tylko, że teraz szarpie także na benzynie. Znajomy podpiął komputer i pokasował wyskakujące błędy, po czym gładziutko jeździło na benzynie dopóki nie przełączyłem na gaz, gdzie powrócił ten sam problem. Znowu podłączyliśmy komputer i tym razem żaden błąd nie wyskoczył. Auto szarpie, muli, z opóźnieniem reaguje na pedał gazu, falują obroty, nie da się nim jeździć. Wymieniłem lewe powietrze, świece są nowe, kable też. Czy możliwe, że przepływka znowu padła? Może spróbować ją przeczyścić? A może to coś innego jest nie tak? Bardzo proszę o pomoc. :cry:
    trumnica
    Level 18  
    Wypnij przeplywke i sprawdz wtedy.
    Michał1801
    Level 8  
    Zrobiłem tak, nic nie pomogło, to samo się dzieje.
    trumnica
    Level 18  
    A co z egr ? Działa ?
    Michał1801
    Level 8  
    EGR jest także z benzyniakach? Jak to sprawdzić? Gdzie się znajduje? Nie brałem takiej opcji pod uwagę.
  • Helpful post
    dgolf
    Level 15  
    Masz pewnie złe mapy LPG lub uszkodzony ktorys element instalki i po przełączeniu na gaz ECU zbiera sobie zle mapy benzynowe i wariuje. Odłącz klemę na kilkanascie minut czyli reset ECU. Podłącz i przejedź sie na benzynie czy wróci do normy. Jesli tak to masz odp.
    Michał1801
    Level 8  
    Ok. Jutro to zrobię i dam znać jakie efekty. Wszystko możliwe, bo gościu u którego poprzedni właściciel zakładał instalacje nie ma dobrych opinii.
    dgolf
    Level 15  
    Jeżeli nie masz sprawdzonego "gaziarza", to napisz posta na lpg-forum.pl.z prośbą o weryfikację montażu i doboru elementów instalacji. Spisz sobie model reduktora, sterownika, listwę wtryskową wraz ze średnicą dysz i porób fotki.
    Michał1801
    Level 8  
    Odpiąłem kremę i faktycznie praca na benzynie ustabilizowała się.
    dgolf
    Level 15  
    Doprowadź sobie do porządku instalację LPG i szerokości ;)
    Michał1801
    Level 8  
    Wielkie dzięki ;) Wzajemnie. Pozdrawiam ;)