Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsun LE23R82BX - jasny ekran

SirAd 10 Aug 2015 12:38 1824 7
    SirAd
    Level 2  
    Witam forumowiczów,
    mam problem z telewizorem Samsung LE23R82BX. Po włączeniu wyświetla się przez moment prawidłowo źródło sygnału a po chwili ekran staje się jasny (jak na zdjęciu)

Samsun LE23R82BX - jasny ekran

zauważcie też jak wygląda suwak "kolor". Wydaje mi się, że wcześniej na pasku były kolory RGB (czerwony, zielony i niebieski) a teraz zamiast zielonego jest żółty.
    Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna takiej usterki?

pozdrawiam,
    Adam
    wojte_85
    Level 10  
    Witam

u mnie jest to samo czy ktoś ma może jakieś rady co z tym zrobić ?? czy nie ma sensu naprawiac tego ??
    kazikszach
    Level 36  
    wojte_85 wrote:
    Witam

u mnie jest to samo czy ktoś ma może jakieś rady co z tym zrobić ?? czy nie ma sensu naprawiac tego ??

Zrobiłeś coś w kierunku naprawy?
    Otworzyć telewizor, zobaczyć jaka jest matryca, poszukać co o niej piszą.
    JEDD
    Level 29  
    Jeżeli na t-conie jest AS-15 lub AS-19 to istnieje prawdopodobieństwo jego uszkodzenia.
    wojte_85
    Level 10  
    A cos więcej mi podpowiesz gdzie tego szukać itp. itd. rozebrałem go dzisiaj ale za bardzo nie wiem co mam sprawdzić dokładnie. ;/

JEDD wrote:
    Jeżeli na t-conie jest AS-15 lub AS-19 to istnieje prawdopodobieństwo jego uszkodzenia.
    JEDD
    Level 29  
    wojte_85 wrote:
    A cos więcej mi podpowiesz gdzie tego szukać itp. itd. rozebrałem go dzisiaj ale za bardzo nie wiem co mam sprawdzić dokładnie. ;/

JEDD wrote:

Skoro tak, to pozostaje oddanie do kogoś kto się zna. Potrzeba minimum wiedzy, a tobie nawet nie chce się wpisać w google co to jest t-con...
    wojte_85
    Level 10  
    JEDD wrote:
    wojte_85 wrote:

JEDD wrote:

Skoro tak, to pozostaje oddanie do kogoś kto się zna. Potrzeba minimum wiedzy, a tobie nawet nie chce się wpisać w google co to jest t-con...

Pierwsze napisałem posta potem dopiero poszukałem :) czyli do wymiany jest ten moduł cały czy na nim mogą być widoczne jakies uszkodzenia ze to jest faktycznie z tym problem bo przed rozebraniem miałem cos takiego ze przez pare minut wszystko było ok a po paru minutach obraz robił się jasny a po złożeniu obudowy obraz po właczeniu jest od razu jasny ;/
    JEDD
    Level 29  
    Szukałeś i co? Wątków na ten temat jest tutaj sporo, wystarczy mieć ODROBINĘ wiedzy i/lub trochę własnej inicjatywy, liczysz na gotowca, a tu nie tędy droga. Obsady nazw modułów nie chce Ci się napisać. Po raz ostatni proszę Cię oddaj to komuś kto się zna! Nie zdziwię się jak ten temat wyląduje w koszu.