Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa C 1.2 - Corsa C nie odpala - zwarcie?

10 Sie 2015 12:43 7830 3
  • Poziom 9  
    Witam,

Wczoraj nad moją Corsą przeszła ogromna ulewa trwająca około godziny. Jak już dostałem się do auta i czekałem na znajomego to stwierdziłem, że trochę odparuję szyby i zostawiłem stacyjkę na dopływie prądu. W tym momencie jeszcze wszystkie kontrolki świeciły jak należy. Po jakiś 5 minutach zaczęła migać kontrolka samochodu z kluczem (ta sam co sypie błędami na metodzie hamulec, gaz). Po chwili spróbowałem odpalić samochód, ale nic z tego.

Moim typem jest jakieś zwarcie na kostkach stacyjki/zegarów. Autko nie odpala, ale kręci. Bezpieczniki sprawdziłem są okej, to samo z akumulatorem - wszystko świeci, gra itp. Natomiast wariuje mi lewa strona stacyjki, nie świecą się lampki tak jak powinny się świecić. Działa poprawnie tylko prawa strona. Czy to wina kostki? Jest do niej jakoś dostęp samemu, czy raczej serwis żeby to sprawdzić? Próbowałem odczytać kod błędu, ale tak jak mówię lewa strona zaliczyła zgona i nie mruga mi kontrolka... Co mógłbym jeszcze samemu zrobić zanim zapłacę za lawetę i serwis?
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Zakhary napisał:
    Co mógłbym jeszcze samemu zrobić zanim zapłacę za lawetę i serwis?

Sprawdź jeszcze raz wszystkie bezpieczniki.
    Zastosuj do tego próbnik z żarówką lub ostatecznie multimetr.
    Corsa C 1.2 - Corsa C nie odpala - zwarcie?
    Corsa C 1.2 - Corsa C nie odpala - zwarcie? Corsa C 1.2 - Corsa C nie odpala - zwarcie? Corsa C 1.2 - Corsa C nie odpala - zwarcie?

Zakhary napisał:
    Czy to wina kostki?

Zdemontuj licznik i poszukaj "zieleniny" lub śladów przegrzania w złączach .
  • Poziom 9  
    Wszystkie bezpieczniki sprawdziłem i są okej. Dzisiaj rano doszła nowa atrakcja. Mianowicie przestał działać centralny zamek. Jak byłem w środku to podczas próby otwarcia/zamknięcia z kluczyka słychać spięcia/trzaski w stacyjce.