Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 10 - Zawieszenie aktualizacji

golec2604 10 Aug 2015 15:00 8526 20
Computer Controls
 • #1
  golec2604
  Level 16  
  Mam kilka komputerów do zaktualizowania do Win10. Na jednym mam problem. Pobiera dane z internetu, później wskakuje przygotowanie do instalacji i zawsze staje w tym samym miejscu i nie rusza dalej.
  Mam pytanie, czy da radę zaktualizować system bezpośrednio z płyty tak aby Windows 10 "przerobił" klucz Windows 7 na swój klucz? Czyli tak jakby to poszło z Windows Update.
  Zależy mi na tym bo komputery mają legalne systemy i chciałbym też legalny Win10 po aktualizacji.
 • Computer Controls
 • Computer Controls
 • #3
  golec2604
  Level 16  
  Wydobycie klucz to nie problem. Wczesniej specialnymi programami je wyciągałem. Ale dzięki za dodatkowa porade. Tak własciwie to nie wiem jak polega mechanizm "przerobienia" klucza win7 na win10 czy on następuje już na serwerze microsoftu (tzn. czy serwer pobiera klucz z win7 i serwer na tej podstawie daje nowy klucz do win7 i od razu pobierane są dane/system z odpowiednim kluczem).
  Bo wiesz gdy wrzucę płytke Win10 i odpale w Win7 i podczas instalacji dam uaktualnij to czy wtedy też nastapi "przerobienie" klucza Win7 na nowy klucz Win10 ??
 • #4
  maurycy123
  Conditionally unlocked
  golec2604 wrote:
  to czy wtedy też nastapi "przerobienie" klucza Win7 na nowy klucz Win10 ??
  Tak. W systemie pojawi się nowy klucz pasujący tylko do Win 10. I tylko tym kluczem będziesz mógł zrobić czystą instalację Win 10.
 • #5
  golec2604
  Level 16  
  Włożyłem płytke wszystko poszło aż do momentu : Sprawdzanie czy wszystko jest gotowe. i na tym staje instalacja systemu. Kilka razy powtarzałem czekałem po 10 , 15 min i za każdym razem dalej nie ruszy. Co robic??
 • #6
  Adam-T
  Level 40  
  golec2604 wrote:
  Kilka razy powtarzałem czekałem po 10 , 15 min i za każdym razem dalej nie ruszy. Co robic??

  Coś mi się wydaje że te 15 minut to zdecydowanie za krótko. Cierpliwości.
 • #7
  golec2604
  Level 16  
  Pisało kilka minut poczekać a nie kilkanaście. Ale jednak postanowiłem poczekac dłużej i sie udało. 45 minut sprawdzało ale poszło i jest ok.
  Pierwszy komputer który aktualizowałem wszystko poszło bardzo szybko i bez problemów i dlatego przy drugim wydawało mi sie że cos sie źle dzieje.

  Ponadto windowsie wkurza mnie że nie ma żadnego paska postępu z procentami tylko same latające w kółko kropeczki i nie wiadomo czy to postępuje cos czy stoji w miejscu.
  ============================================================

  Dodano po 27 [minuty]:

  Wrócę do pewnego mojego małego doświadczenia z wyciąganiem kluczy.
  Do wyciągania kluczy używałem 4 programów: Magical Jelly Bean, ProduKey, WinKeyFinder175, oraz ten skrypt który został podany w tym temacie w poście #2.
  Mam do czynienia z grupa 40 komputerów (Win7, Win8/81, Win10, w różnych wydaniach tzn Home , Pro, OEM z naklejkami licencyjnymi lub teraz te nowe sa bez naklejek tylko sama partycja recovery). Podczas spisywania licencji miałem takie przypadki przy wyciaganiu kluczy:
  1.Podczas wyciągania klucza programami, program wyciągnął mi inny klucz niż ten który był na naklejce komputera. (Sytuacja na Win7) Komputery z partycja recovery.

  2. Działo to sie na komputerach z Win8/8.1 oraz na z aktualizowanych komputerach do Win10.
  Sytuacja wyglądała tak że 2 programy pokazywały jakiś klucz identyczny a inne 2 programy pokazywały inny klucz. Tak wiec na tych komputerach miałem po dwa klucze.
  Nie wiem co jest przyczyna że dwa programy pokazują mi jakiś klucz a pozostałe dwa programy inny klucz. Sytuacja jest o tyle dziwna że na komputerach gdzie była naklejka z kluczem od Win8 jedn klucz wykryty przez te programy sie pokrywał z kluczem z naklejki a drugi klucz był całkiem inny.

  Czy ktoś coś wie na tan temat???

  Jeszcze podam przykład z Win10. Komputer został z aktualizowany z Win7 do Win10.
  Akurat na tym komputerze jeszcze na Windows 7 , klucz wykrywany był identyczny z naklejką, po aktualizacji do Win 10 , programy pokazują dwa różne klucze.
 • #8
  sPeRaCz.PL
  Level 42  
  @golec2604

  Klucz podany przez skrypt jest wyszukiwany w rejestrze działającego systemu, zatem na 99,9% jest prawidłowy. Aby go zweryfikować można użyć narzędzia WinGuugle, które również pokazuje prawidłowy klucz po aktualizacji do Windows 10.

  http://windowsforus.com/download/winguggle24.zip
 • #9
  golec2604
  Level 16  
  Podałem tylko przykład z Windows 10 ale problem jest na innych kompach. Ponadto właśnie ten skrypt pokazuje inny klucz niż na naklejce. Sprawdzałem to na kompie który posiada naklejkę licencyjna z kluczem i niestety skrypt pokazuje co innego niż naklejka.
 • #10
  Adam-T
  Level 40  
  golec2604 wrote:
  Pisało kilka minut poczekać a nie kilkanaście. Ale jednak postanowiłem poczekac dłużej i sie udało. 45 minut sprawdzało ale poszło i jest ok.

  Jak widac M$ ma inaczej skalibrowane minuty. :)
 • #11
  Misiek85
  Level 23  
  Witam mam pytanie na kompie mojego taty pokazala sie ikonka zeby zarezerwowac win 10. Ale po kliknieciu pokazuje sie "brak obslugiwanych urzadzen sieciowych" i na tym koniec. Czy mozna w takim razie pobrac win 10 czy to raczej nie mozliwe?
 • #12
  golec2604
  Level 16  
  Czy ktoś więcej mi powie na druga cześć postu #7 (dotyczących kluczy) ??
  Do tego dodam że WinGuugle tez mi pokazuje klucz który jest inny niz na naklejce..
  ====

  Ponadto dziwne bo z aktualizowałem kolejny komputer do wersji Windows 10 i po wyciągnięciu kluczy tymi programami dostałem dwa klucze identyczne jak na komputerze którego aktualizowałem tydzień temu. Czy to możliwe żeby Microsoft dawał takie same klucze różnym komputerom?? (dodam że aktualizacja była w obu przypadkach z Windows 7 i na każdym windowsie 7 był inny firmowy klucz)
 • #13
  deksta84
  Level 24  
  Ale się dajecie. Jesteście darmowymi Testerami W10. Ja usunąłem tą pseudo-aktualizację KB (dałem ukryj) i ikonka znikła. Wolę wydać kasę jak faktycznie będzie mus (mam W7 pro box), niż potem się martwić, że musem będzie wydanie dodatkowej kasy przy zmianie sprzętu. Golec, a czy przypadkiem te darmówki nie obejmują korporacyjnych licencji?

  http://www.spidersweb.pl/2015/06/windows-10-za-darmo-licencje-pytania-i-odpowiedzi.html
 • #14
  golec2604
  Level 16  
  Te komputery mają zwykła licencje uzytkownika, pojedyńcza na każdy komputer.
 • #16
  golec2604
  Level 16  
  Klucz nie jest podawany tak jak pisze ta pani z Morcosoftu, ale przecież wyciagnać go można za pomoca programów i ja je właśnie sobie wyciągam i zapisuje.
  Wróćmy do pytań z mojego postu #12
 • #17
  deksta84
  Level 24  
  Bo to jest klucz trial. Używasz dalej == piracisz. Piszą że W10 nie jest darmowe, jedynie aktualizacje. Jesteście zmuszeni aktualizować, męczyć się przez rok aby potem otrzymać klucz na stałe do danego sprzętu. Ja tak to rozumiem. Potem zmieniasz sprzęt i kupujesz sobie W10 w sklepie, bo ten testowy/trialowy klucz będzie dezaktywowany (a o co im biega to się przekonamy za rok).

  Wybaczcie, ale na czym miałby M$ zarobić, jak nie na takim chwycie marketingowym?

  Jeszcze się okaże, że większość ma ten sam klucz :)
  W sumie zawsze możesz zdegradować do W8, do starego klucza. W końcu W10 to kolejna nakładka.

  Pamiętajcie, że wprowadzili nowe rozwiązania obsługi jądra, a nie urodził się jeszcze człowiek, który wykonałby coś bez najmniejszego potknięcia.
  Więc sobie testujecie czyjeś wypociny, tak aby M$ wypuściło za rok finalny produkt.

  P.S.
  Żeby nie było, nie jestem Linuksiarzem :) Wolę Windows, ale dla mnie system ma być niewidzialny. Nie uruchamiam komputera dla patrzenia się w Windowsa.
 • #18
  golec2604
  Level 16  
  Może nie rubmy tutaj teorii spiskowych. Jak ktoś cos wie na 100% to niech podzieli sie swoja wiedza.
 • #19
  maurycy123
  Conditionally unlocked
  Sam zaczynam się przekonywać do tego, że MS testuje 10 na żywym organizmie.
  1. Uaktualniałem 7 przynajmniej 4 wersjami 10. Na każdej był ten sam błąd. Co jakiś czas robił mi się czarny ekran. Pomagało tylko CTRL, ALT, DEL i ponowne uruchomienie.
  2. Przy powrocie do poprzedniego systemu ankieta dlaczego to robimy.
 • #20
  golec2604
  Level 16  
  U mnie takich problemów jak ma maurycy123 nie było. Dodam że wszystko działa jak nalezy i zauważyłem że nawet szybciej. a kompy mają poinstalowane duzo róznych programów typu inventor, autocad, solidworks itd, smiga aż miło, tylko z tymi kluczami mam problem.
 • #21
  deksta84
  Level 24  
  Ludzie mają różne zestawy, różne programy i poprzez statystykę M$ chce wyłapać większość błędów. Dlatego ta adnotacja o przypisaniu klucza do sprzętu po roku ciągłej aktualizacji tej samej maszyny.