Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochód zdalnie sterowany podłączenie akumulatorów

10 Sie 2015 21:37 1038 5
 • Poziom 2  
  Witam;

  Piszę do was ponieważ nie wiem jak podłączyć zasilanie. Otóż dostałem samochód od sąsiada dla mojego synka. W samochodzie nie było baterii, ale doszedłem po zasilaczu, że była bateria 7,2V. Kupiłem nowe baterie i połączyłem je szeregowo. W podłączam w taki sposób:

  1. Czerwony, niebieski z samochodu połączam do plusa
  2. Czarny połączam do minusa.

  Samochód zaczyna działać tj. działa tylko jazda w przód i w tył, a nie działa skręcanie. Inne kombinacje z kabelkami nic nie dają, samochodzik nie odzywa się. Na początku myślałem, że pilot jest uszkodzony od skręcania, więc wziąłem podobny od innego wozu, który jest sprawny - dalej to samo.

  W innych samochodzikach mam tylko 2 kable czerwony i czarny, a tu jest jeszcze ten niebieski? Nie wiem o źle robię. Pomóżcie


  Samochód zdalnie sterowany podłączenie akumulatorów Samochód zdalnie sterowany podłączenie akumulatorów Samochód zdalnie sterowany podłączenie akumulatorów
 • Pomocny post
  Poziom 38  
  Czarny to masa, czerwony to zasilanie układu silników. Niebieski to odczep do zasilania elektroniki. W ten sposób można zasilać silniki wyższym napięciem bez tracenia dużej ilości energii na stabilizatorze.

  TU masz temat o takim akumulatorku.
 • Poziom 2  
  Sprawdziłem tj podłączyłem tak jak jest w tamtym poście ale niestety nie działa. Po podłączeniu zauważyłem, że prędkość kołek znacząco się zmniejszyła, nie wiem co może być. Może tam w środku jest coś nie tak?
 • Poziom 15  
  Może źle podłączyłeś albo akumulatorki wyczerpane.
 • Poziom 43  
  arturoi napisał:
  Piszę do was ponieważ nie wiem jak podłączyć zasilanie. Otóż dostałem samochód od sąsiada dla mojego synka
  Może napisz coś więcej o tym samochodzie, typ, model, producent.
  Zrób więcej wyraźnych i czytelnych zdjęć elektroniki w samochodzie.
  Zapytaj sąsiada co się stało z baterią.
 • Poziom 2  
  Panowie, poprosiłem kolegę o pomoc, okazało się iż był spalony silniczek od skręcania, założyliśmy silniczek od napędu cd-rom i wszystko działa poprawnie. Dziękuję za pomoc pozdrawiam.