Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochód zdalnie sterowany podłączenie akumulatorów

10 Sie 2015 21:37 1038 5
  • Poziom 2  
    Witam;

Piszę do was ponieważ nie wiem jak podłączyć zasilanie. Otóż dostałem samochód od sąsiada dla mojego synka. W samochodzie nie było baterii, ale doszedłem po zasilaczu, że była bateria 7,2V. Kupiłem nowe baterie i połączyłem je szeregowo. W podłączam w taki sposób:

1. Czerwony, niebieski z samochodu połączam do plusa
    2. Czarny połączam do minusa.

Samochód zaczyna działać tj. działa tylko jazda w przód i w tył, a nie działa skręcanie. Inne kombinacje z kabelkami nic nie dają, samochodzik nie odzywa się. Na początku myślałem, że pilot jest uszkodzony od skręcania, więc wziąłem podobny od innego wozu, który jest sprawny - dalej to samo.

W innych samochodzikach mam tylko 2 kable czerwony i czarny, a tu jest jeszcze ten niebieski? Nie wiem o źle robię. Pomóżcie

Samochód zdalnie sterowany podłączenie akumulatorów Samochód zdalnie sterowany podłączenie akumulatorów Samochód zdalnie sterowany podłączenie akumulatorów
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Czarny to masa, czerwony to zasilanie układu silników. Niebieski to odczep do zasilania elektroniki. W ten sposób można zasilać silniki wyższym napięciem bez tracenia dużej ilości energii na stabilizatorze.

TU masz temat o takim akumulatorku.
  • Poziom 2  
    Sprawdziłem tj podłączyłem tak jak jest w tamtym poście ale niestety nie działa. Po podłączeniu zauważyłem, że prędkość kołek znacząco się zmniejszyła, nie wiem co może być. Może tam w środku jest coś nie tak?
  • Poziom 15  
    Może źle podłączyłeś albo akumulatorki wyczerpane.
  • Poziom 43  
    arturoi napisał:
    Piszę do was ponieważ nie wiem jak podłączyć zasilanie. Otóż dostałem samochód od sąsiada dla mojego synka
    Może napisz coś więcej o tym samochodzie, typ, model, producent.
    Zrób więcej wyraźnych i czytelnych zdjęć elektroniki w samochodzie.
    Zapytaj sąsiada co się stało z baterią.
  • Poziom 2  
    Panowie, poprosiłem kolegę o pomoc, okazało się iż był spalony silniczek od skręcania, założyliśmy silniczek od napędu cd-rom i wszystko działa poprawnie. Dziękuję za pomoc pozdrawiam.