Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delphi ds150e autocom - nie może nawiązać połączenia

10 Sie 2015 23:22 17409 8
  • Poziom 2  
    Witam

Posiadam autocom w pełni komunikujący sie z oprogramowaniem delphi 2.14.2.2. Urządzenie komunikuje się z komputerem, port com ustawiony, test urządzenia zakończony powodzeniem, aktualizacja sprzętowa zakończona powodzeniem. Z jakiegoś powodu nie mogę nawiązać połaczenia z samochodem, jak robie wszystkie testy pojawia sie komunikat "żaden system nie zareagował". Czy ktoś zna przyczynę? Czy to mogą być ustawienia portu com? Kabel od urządzenia wgląda na nienaruszony. Mi skończyły sie pomysły, jakby ktoś miał pomysł to proszę o info.

Ps. Dodam tylko, że wcześniej wszystko działało a teraz nie komunikuje sie z tym samym samochodem.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 26  
    Generalnie skoro jest komunikacja z interfejsem ("...test urządzenia zakończony powodzeniem...") to com nie ma nic do tego. Problem leży po stronie interfejs - samochód. Na czym testowałeś?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    tzn na jakim samochodzie? peugeot 308 1,6hdi
    a jeśli chodzi o urządzenie to AUTOCOM CDP+
  • Poziom 26  
    Próbowałeś połączyć się na uniwersalnym obd (ustawienia programu)? Albo na innym modelu samochodu wybranym w programie?
  • Poziom 2  
    Tak, uniwersalny kabel, nie wiem o co masz na myśli (ustawienia programu)...
    Próbowałem podłączać do swojego samochodu na którym wszystko działało, teraz się nie łączy, nie zmieniałem komputera w samochodzie więc to nie powinno robić różnicy. Jak CDP szuka połączenia, diody migają jak zazwyczaj, wszystko wygląda tak jak było z wyjątkiem tego, że samo połączenie nie dochodzi do skutku.
  • Poziom 42  
    Staxu napisał:
    diody migają jak zazwyczaj
    A przekaźniki też słychać ? nawt gdyby to jest to na 99% ich wina lub jakości lutów na płycie. Proponuję zacząć od tego. Zobacz ile na aukcjach jest ofert napraw tych urządzeń.
  • Poziom 2  
    Czyli tak jak myslalem. Mialem nadzieje, ze to cos programowalnego co da sie naprawic od reki. Dzieki za pomoc. Jednak jakby ktos mial podobne doswiadczenia to prosze o podzielenie sie doswiadczeniami.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Raz dobrze uderzony taki chinogównobox i koniec komunikacji. Urządzenie do naprawy.