Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pugeot 307 2.0 hdi 90km - Wymiana alternatora

p307 11 Aug 2015 00:39 4431 3
    p307
    Level 7  
    Witam. W moim 307 2.0hdi 90km 8v 2003r. najwyraźniej padł, alternator (objawy opisałem we wcześniejszym poście). Moje pytanie to; czy da się dopasować alternator z innej wersji silnikowej np. 136km lub 90km 16v z nowszych modeli? na popularnych serwisach ogłoszeniowych nie mogę znaleźć alternatora do mojej wersji silnikowej, za to to wszystkich innych jest ich do zatrzęsienia. Z góry dziękuję za pomoc.
    Falco76
    Level 25  
    Co masz na myśli:

Quote:
    nawet sprzęgło po dotknięciu kluczem zaczęło załączać kompresor,

Jest tutaj kilka niejasności. To, że alternator jest gorący - nie znaczy, że jest zepsuty.
    Po pierwsze pojedź do elektryka, jeżeli nie jesteś w stanie sam znaleźć przyczyny takiego stanu rzeczy. Objawy, o których piszesz nie koniecznie wskazują na awarię alternatora. Równie dobrze może to być zwarcie w instalacji.
    p307
    Level 7  
    Obdzwoniłem wszystkich w okolicy i każdy odkłada mnie na koniec tygodnia. Dzisiaj jest jeszcze gorzej, zapala się błąd ładowania i wtedy automatycznie odłącza klimę, później kolejno abs, airbag i na koniec kontrole trakcji. Po zatrzymaniu ledwie odpalił, a z alternatora przestało się dymić, nawet nie nagrzewa się tak jak wcześniej.
    p307
    Level 7  
    Przepraszam, że tak późno odpisuje, ale miałem trochę na głowie. Okazało się że zjarał się alternator. Mechanik odzyskał wirnik, sprzęgiełko też było dobre, obudowę musiał wymienić. Skasował 190 zeta, w sumie koszt podobny do zakupu drugiego używanego z serwisów aukcyjnych np.