Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Macbook Late 2008 - Nie działa Ethernet w systemie OS X

11 Sie 2015 07:15 612 1
  • Poziom 14  
    Witam,

mam problem z swoim Macbookiem 5,1 A1278. Nie chce działać poprawnie ethernet. Jak podłączam kabel do Maca to nie reaguje nawet switch, że jest urządzenie podłączone. Zaczęło tak się dziać gdy wymyśliłem sobie, że zainstaluje przez BootCamp Windows 8. Włożyłem jemu nowy dysk i zainstalowałem pierw nowy czysty system OSX 10.9. Po zainstalowaniu OSX`a uruchomiłem instalację Windows`a. Podczas próby instalacji sterowników bootcamp`a Windows miał problemy, że to nie ten sprzęt bootcamp jest nieobsługiwany na tym komputerze itd... Więc postanowiłem, sterowniki zainstaluje wszystkie ręcznie. Po instalacji wszystkich sterowników uruchomiłem ponownie system Windows i zdziwił mnie fakt, że tylko działa mu sieć WLAN, a Ethernet już nie. Uruchomiłem menadżer urządzeń i faktycznie był tam trójkąt obok Nvidia Ethernet Controller. Pomyślałem że niezgodny sterownik dla systemu Windows i tyle włożyłem stary dysk z systemem OSX i podłączyłem Kabel z powrotem aby szybciej działał transcode do mojego XBOX360 przez PS3 Media Server. Tutaj się zdziwiłem, bo OSX nie reagował już na Ethernet nie wiem czemu? Resetowałem już PRAM i dalej cisza po stronie urządzenia. Nie wiem co się mogło mu stać. Wie może ktoś jak naprawić, abym mógł z powrotem korzystać z sieci Ethernet ?

Oto jedno ze zdjęć już na OSX 10.10.4 że Ethernet niby jest podpięty, ale jednak nie.
    I taki sam mam widok, gdy jest kabel odłączony lub podłączony.
  • Poziom 14  
    rozwiązaniem na mój problem było przeinstalowanie systemu OSX ale i tak to nie dało efektu żądanego i instalacja nie Windows 8 tylko Windows 7 i odblokowała mi się karta Ethernet sama z siebie po instalacji sterowników BootCamp

oto dowód że działa na systemie OSX z powrotem Ethernet.

Napewno komuś się w przyszłości przyda że Windows może zablokować nam kontrolery i tylko pomoże reinstall tego systemu z instalacją świeżych sterowników :-)