Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer/5820TG - Nowsze sterowniki, Windows 10, a Touchpad i przełączanie grafiki

11 Sie 2015 09:09 2082 8
  • Poziom 11  
    Witam

Mam pytanie do znawców tematu.
    Czy ktoś z Was próbował na tym laptopie normalnie pracować pod Windows 10? Jak to się u Was sprawuje, bo ja mam problemy z grafiką i Touchpadem.
    Grafika chyba nie jest do końca kompatybilna z tą wersją Windowsa i nie działa przełączanie grafiki, a na Touchpadzie nie działa przewijanie strony.
    Czy jeśli nawet na Win 7 zainstalujecie najnowsze sterowniki do karty AMD HD6550m, inne niż te na stronie Acer (które są już dość stare) to wszystko działa u Was dobrze? Chodzi mi głównie o przełączanie grafiki podczas podłączenia laptopa do TV poprzez HDMI, bo do tego głównie jest on mi potrzebny, do oglądania filmów w dobrej jakości na TV.
    Pod Windows 7 najnowsze sterowniki niby działają OK ale nie mogę przełączyć obrazu na TV.

Proszę o info
  • Poziom 18  
    Problem z aktualizacją przez widdows update ma bardzo duzo osób. Osobiście polecam powrót do win7/8 i instalacje win10 przez media creation tool.
  • Poziom 11  
    Windows 10 udaje mi się zainstalować bez problemu ale mam problem ze sterownikami, zwłaszcza z grafiką. Jestem ciekaw czy inni właściciele również mają takie problemy i jak je udaje im się rozwiązać.
    Co do Windows 10 to naprawdę dobry system.

Pozdro
  • Poziom 18  
    A instalujesz go na czysto? Czyt jak?
  • Poziom 11  
    Windowsa 10 to akurat poprzez Update
    a nowsze sterowniki to i po Windows 7 nie działają normalnie
  • Poziom 2  
    Po aktualizacji do 10 również miałam problem z touchpadem, bo sterownik jest nie aktualny. Zobacz jaki masz sterownik, bądź program odpowiedzialny za touchpad, wejdź na jego stronę i zobacz, czy jest wersja na win10. U mnie z racji że mam Asusa, to miałam program program ASUS SmartGesture, musiałam usunąć nieaktualną wersję, pobrać i zainstalować najnowszą. I już działa dobrze.
  • Poziom 11  
    Witam
    Sprawdzałem i niestety jest wciąż napisane że sterowniki w przygotowaniu :(
  • Poziom 18  
    W takim razie poczekaj z update'm do 10. Wróć do 7/8
  • Poziom 11  
    Okazało się, że wystarczy wgrać oryginalne sterowniki od win 7 i będzie działać.
    Ale ... np. w przeglądarce EDGE nie działa, ale ja jej akurat nie używam