Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawnosć

11 Sie 2015 14:58 678 9
  • Poziom 2  
    Od niedawna, gdy gram w gry, pojawia mi się komunikat taki, jak w temacie. Najczęściej pojawia mi się po paru minutach. Reinstalowałem sterowniki karty graficznej, przechodziłem na starsze, ale to nic nie dało. Temperatury mierzone Speedfanem są dobre (podczas grania ok.60 stopni C). Otworzyłem program Video Card Test Stability i nie przeszedł nawet minuty.
    Jeszcze przez jeden program robiłem test, tylko nie pamiętam jak się nazywał, pamiętam, że były pokazywane jakieś góry chyba i stress testu też nie przeszedł minuty.

Jeszcze jedno. Gdy miałem podłączony ten komputer, najprawdopodobniej zaczynał się palić przedłużacz (gdy podłączałem do gniazdka wydobywały się dziwne dźwięki i raz poszła iskra), a gdy podłączyłem stary (nie mogłem grać na nowym), raz może dwa, zresetował mi się komputer. Później kiedy przedłużacz zaczął się jarać (smród i brązowe ślady na przedłużaczu), wziąłem nowy i na starym komputerze się nic nie dzieje, natomiast na tym jest ten sam problem.
  • Poziom 30  
    No to możliwe że coś upaliłeś.. Sprzęt monitoruje się na bieżąco.
    Podaj wgl. specyfikacje komputera.
  • Poziom 2  
    Na razie nie mam go podłączonego ale tak:
    Procesor Core 2 Duo E8500 3,16 GHz
    Karta graficzna GTX 460 Gainward 2 GB
    Zasilacz Fortron (niestety nie wiem ile ma W, ponieważ informacje zasłania obudowa, a trochę boję się rozbierać zasilacza);
    Ram 4 GB
    Win 7 64 bit

A tak w ogóle można jakimiś programami sprawdzić czy karta graficzna i zasilacz dobrze chodzą, bo rozumiem, że te dwa podzespoły mogły się spalić?
  • Poziom 9  
    Zasilacz będzie dobrze chodził jak wszystko będzie chodzić... A karte sprawdz programem GPU-Z i daj screen z pierwszego okna :)
  • Poziom 2  
    Sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawnosć

Tzn. że to jest niemożliwe by to była wina zasilacza? No bo jeśli tak, to wszystko jasne i kupuje inna kartę graficzną. ;P

Może dodam jeszcze, że przy grach takich jak: CS GO, Empire Total War się zacina, natomiast takich gdzie grafika typu CS Source czy Minecraft nie zacina się.

Dodano:

Pomyłka. ;) Source jednak też nie działa.
  • Poziom 30  
    Sprawdz, przetestuj kartę na innym komputerze.
    Możliwe że karta wyzionęła(teoretycznie(musisz ją przetestować)) ducha i gdyby Ci wpadła na głowę opcja piekarnika nie używaj jej bo to i tak nic nie da.
    Ogólnie wszystkie podzespoły do sprawdzenia po przypadku palącej się listwy czy tam przedłużacza.
    Jak pisałem sprzęt się monitoruje łącznie z listwami itp. ;)

Kondensatory na karcie, płycie i w zasilaczu do sprawdzenia z resztą wszystko. ;)
    Trochę wskazówek już dostałeś więc działaj o ile masz trochę pojęcia.
  • Poziom 9  
    Jak masz miernik to posprawdzaj napiecie zasilacza :)
  • Poziom 2  
    No własnie miernika nie mam. A czy mógłbym tą GTX 460 włożyć do bardzo starego kompa, gdzie można pograć tylko na nim w Gothic 1,2 Cs 1.6 i sprawdzić czy to wina karty?

Kondesatory - przyślę Wam może wyniki i sami ocenicie, bo ja w takich sprawach jestem zielony. ;)
  • Poziom 9  
    Jak stary ten komp jest? Procesor może nie dać rady z tą kartą.
  • Moderator na urlopie...
    mimisinho napisał:
    Zasilacz Fortron (niestety nie wiem ile ma W, ponieważ informacje zasłania obudowa, a trochę boję się rozbierać zasilacza);

Nie trzeba rozbierać zasilacza:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1294468.html

Jednakże warto sprawdzić jego wnętrze.

Wrzuć zrzut ekranu z HWmonitora oraz z GPU-Z - druga zakładka ("Sensors") po uruchomieniu jakiejś gry lub aplikacji 3D.

mimisinho napisał:
    No własnie miernika nie mam.

Pożycz i wykonaj pomiary, zresztą banalnie proste:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

EnGaRd napisał:
    Procesor może nie dać rady z tą kartą.

mimisinho napisał:
    A czy mógłbym tą GTX 460 włożyć do bardzo starego kompa, gdzie można pograć tylko na nim w Gothic 1,2 Cs 1.6 i sprawdzić czy to wina karty?

Jeśli sprzęt posiada złącze PCI_E, to możesz sprawdzić.

EnGaRd napisał:
    Jak stary ten komp jest? Procesor może nie dać rady z tą kartą.

Procesor w tym wypadku będzie małoistotny. Wystarczy obojętnie jaka platforma, kompatybilna - do testów wystarczy.

mimisinho napisał:
    Gdy miałem podłączony ten komputer, najprawdopodobniej zaczynał się palić przedłużacz (gdy podłączałem do gniazdka wydobywały się dziwne dźwięki i raz poszła iskra), a gdy podłączyłem stary (nie mogłem grać na nowym), raz może dwa, zresetował mi się komputer. Później kiedy przedłużacz zaczął się jarać (smród i brązowe ślady na przedłużaczu),

Tego przedłużacza nie używaj już. Jest uszkodzony. Jest to niebezpieczne dla zdrowia.