Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parametry głośnika samochodowego

11 Sie 2015 16:55 651 3
 • Poziom 13  
  Co to za głośnik samochodowy marki(firmy) Sansound SP-19210 chciałbym wiedzieć jakie ma parametry głównie moc nominalna(znamionowa) rms i moc maksymalna tego głośnika?
 • Poziom 43  
  Internet milczy, więc pewnie nie ma się czym chwalić. Próbowałeś pomierzyć chociaż rezonans? Moc w przybliżeniu określa średnica cewki i średnica nawiniętego na nią drutu, ale jest to i tak duże uproszczenie... :(
 • Poziom 13  
  398216 Usunięty napisał:
  Internet milczy, więc pewnie nie ma się czym chwalić.
  No właśnie wiem.
  398216 Usunięty napisał:
  Próbowałeś pomierzyć chociaż rezonans?
  Nie, a jak to zmierzyć?
  398216 Usunięty napisał:
  Moc w przybliżeniu określa średnica cewki i średnica nawiniętego na nią drutu, ale jest to i tak duże uproszczenie...
  To akurat wiem, ale myślałem, że ktoś może znać ten głośnik bo może mieć.
 • Poziom 43  
  Umówmy się - głośniki samochodowe, a szczególnie te "śliczne" z mało znanych marek, aby się przebić na rynku muszą posiaać dwie cechy - z czego żadna nie jest związana z jakością, parametrami czy też ich wiarygodnością. Te dwie cechy to:
  1/ Cena - im mniej tym potencjalnie więcej klientów się da skusić.
  2/ Wygląd - szczególnie ważna jest nalepka z "parametrami" (moc nade wszystko!) i świecące dodatki - masywny kosz z odpadów aluminium, "metalowe" membrany, świecące detale itp.

  Nie wiem jak wygląda głośnik z tematu - mogę się więc mylić, jednak ogólna zasada jest taka sama - popatrz na aukcjach i sam się przekonaj; dziwnym zbiegiem okoliczności większość głośników z "dużą ilością zer po jedynce" w oznaczeniu mocy tak właśnie wygląda i podobnie (nisko) kosztuje.

  Co do pomiaru częstotliwości rezonansowej - (sposób musisz sobie znaleźć już samodzielnie - są opisy i na forum i w necie) pozwoli chociaż w przybliżeniu zorientować się co do jego ogólnego przeznaczenia i klasy (zdjęcie - wyraźne - było by tu niezmiernie pomocne).