Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parametry głośnika samochodowego

ametyst12 11 Sie 2015 16:55 456 3
  • #1 11 Sie 2015 16:55
    ametyst12
    Poziom 13  

Co to za głośnik samochodowy marki(firmy) Sansound SP-19210 chciałbym wiedzieć jakie ma parametry głównie moc nominalna(znamionowa) rms i moc maksymalna tego głośnika?

• #2 11 Sie 2015 17:25
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Internet milczy, więc pewnie nie ma się czym chwalić. Próbowałeś pomierzyć chociaż rezonans? Moc w przybliżeniu określa średnica cewki i średnica nawiniętego na nią drutu, ale jest to i tak duże uproszczenie... :(

• #3 11 Sie 2015 18:38
    ametyst12
    Poziom 13  

398216 Usunięty napisał:
    Internet milczy, więc pewnie nie ma się czym chwalić.
    No właśnie wiem.
    398216 Usunięty napisał:
    Próbowałeś pomierzyć chociaż rezonans?
    Nie, a jak to zmierzyć?
    398216 Usunięty napisał:
    Moc w przybliżeniu określa średnica cewki i średnica nawiniętego na nią drutu, ale jest to i tak duże uproszczenie...
    To akurat wiem, ale myślałem, że ktoś może znać ten głośnik bo może mieć.

• #4 11 Sie 2015 20:49
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Umówmy się - głośniki samochodowe, a szczególnie te "śliczne" z mało znanych marek, aby się przebić na rynku muszą posiaać dwie cechy - z czego żadna nie jest związana z jakością, parametrami czy też ich wiarygodnością. Te dwie cechy to:
    1/ Cena - im mniej tym potencjalnie więcej klientów się da skusić.
    2/ Wygląd - szczególnie ważna jest nalepka z "parametrami" (moc nade wszystko!) i świecące dodatki - masywny kosz z odpadów aluminium, "metalowe" membrany, świecące detale itp.

Nie wiem jak wygląda głośnik z tematu - mogę się więc mylić, jednak ogólna zasada jest taka sama - popatrz na aukcjach i sam się przekonaj; dziwnym zbiegiem okoliczności większość głośników z "dużą ilością zer po jedynce" w oznaczeniu mocy tak właśnie wygląda i podobnie (nisko) kosztuje.

Co do pomiaru częstotliwości rezonansowej - (sposób musisz sobie znaleźć już samodzielnie - są opisy i na forum i w necie) pozwoli chociaż w przybliżeniu zorientować się co do jego ogólnego przeznaczenia i klasy (zdjęcie - wyraźne - było by tu niezmiernie pomocne).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME