Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MERCEDES ACTROS 1844 - zmiana biegów

sarenkagregor 11 Sie 2015 18:55 2343 5
  • #1 11 Sie 2015 18:55
    sarenkagregor
    Poziom 2  

Mam problem ze zmianą biegów, długo myśli przy zmianie biegu , czasem bieg nie wchodzi i wtedy komputer sam zastępuje go innym (większym lub mniejszym), walnięcia w skrzynie przy zmianie lub redukcji (nie zawsze). Przykład: pełne obciążenie, jazda pod górkę a on z 1 wrzuca 3, dojazd do świateł (pełne obciążenie a on chce ruszać z 5. Świeci mi się jeszcze błąd MR E01 12804, jak ktoś może podpowiedzieć o co chodzi. Dziękuję

0 5
  • #2 11 Sie 2015 20:41
    685832
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 12 Sie 2015 08:21
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

Może to też być 60% ograniczenia momentu obrotowego w związku z aktywna usterka MR.

0
  • #4 12 Sie 2015 12:07
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Czy na tylnej osi są czujniki ciśnienia? Sprawne, nie zaślepione? A tak w ogóle to mógłbyś podać dokładniej co to za auto - Actros jest już robiony prawie dwadzieścia lat, a sposób działania skrzyni biegów jest rożny w poszczególnych seriach. Dlaczego niby mamy sie domyślać?

0
  • #5 17 Sie 2015 19:04
    sarenkagregor
    Poziom 2  

Mała przerwa w nadawaniu bo w trasie jestem i netem ciężko. Jest to Actros 1844 2008 r. skrzynia pełny automat 12 biegów. Zaczeło się wszystko jakiś rok temu kiedy cofałem pod rampę zawiesił się na wstecznym biegu ani luz ani do przodu nie dało rady, zgasiłem go i po jakiś 10 min odpaliłem i przy odpalaniu dopiero wrzucił na luz. wyskoczyły błędy gs, mr i coś jeszcze ale nie pamiętam. Po wyjeździe z firmy zaczął się zawieszać na piątym biegu, także jak wrzucił 5 to musiałem się zatrzymywać na autostradzie gasić go odpalać i jechać dalej tak było na automacie. Na manualu jakoś zjechałem z trasy pomijając piąty bieg. Pojechałem do mechaników, po wyjęciu sprzęgła stwierdzili że jest dobre i ponoć wymienili ten sterownik mały nad skrzynią biegów co nic nie pomogło więc pojechałem do elektryka który ustawił go jakoś tak że jak nie chciał wrzucić jakiegoś biegu to próbował wrzucać inny. Przejeździłem tak cały rok ale kiedy problem już był prawie na każdym biegu wymieniłem tarcze sprzęgła na nową, łożysko, widełki i zregenerowałem koło zamachowe pomogło to wszystko tyle że przy ruszaniu już nie podskakuje ale problem z biegami został więc pojechałem do mercedesa do strykowa gdzie po testach komputera nic nie stwierdzono tak więc udałem sie do warszawy do serwisu gdzie pan mi powiedział że to może być pare rzeczy i muszą go naprawiać na zasadzie prób i błedów czyli wymieniać po kolei co się da i aż do skutku:) Teraz już mi pozostały tylko rady od was co wymienić albo co naprawić? Dziękuję że odpisujecie

Dodano po 20 [minuty]:

Nauczanie skrzyni robiłem chyba z kilkanaście razy oczywiście przy pierwszym nauczaniu powyskakiwały te wszystkie błędy ale przekazałem je elektrykowi więc ich nie mam. Jeszcze nie pobiera adblue i na kompie pokazuje za duże ciśnienie adblue i pewnie bym to już dawno zrobił gdyby nie te nieszczęsne biegi. Pomóżcie

0
  • #6 17 Sie 2015 21:55
    685832
    Użytkownik usunął konto