Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung RL56GEGBP - Nie działają przyciski i miga wyświetlacz

11 Aug 2015 21:10 3429 8
  • Level 18  
    Witam.
    Posiadam wymienioną lodówkę jak w tytule.
    Gwarancja niestety minęła pół roku temu.
    Otóż lodówka ta posiada na przednich drzwiach wyświetlacz z temperaturami oraz przyciski. Kilka tygodniu temu przyciski nagle odmówiły posłuszeństwa. Nie reagowały na żadne kliknięcie, a temperatura była normalnie pokazywana. Teraz przyciski nie działają i dodatkowo zamiast temperatur migają poziome kreski.
    Odłączałem lodówkę z gniazdka elektrycznego na dłuższy czas ale nic nie pomaga.
    Chłodzi normalnie, zarówno góra jak i zamrażarka.
    Czy ktoś się orientuje co może być przyczyną?
  • Level 1  
    Poradziłeś sobie?
    Mam ten sam problem z RL60GGERS
  • Level 11  
    Miałem ten problem z lodówką w zawiasie drzwi od góry jest zaślepka i idzie tam wiązka 10 przewodów za miganie bodajrze odpowiada pomarańczowy ale najlepiej zdjąc te plastykową pokrywkę i poruszac kablami są dośc sztywne i pękają u mnie miało to miejsce po 6 latach. Są tam też 2 czarne przewody osobno od czujnika zamkniętych drzwi jesli nie gaśnie lampka w środku lub nie załącza się chłodziarka też należało by je sprawdzic
  • Level 2  
    Dziękuje za trafną podpowiedź. Ja miałem przerwane 2 przewody przez które bym już kupował nowy wyświetlacz za 300 zł. Po naprawie wyświetlacz ożył i jest jak nowy. Lodówka Samsung RL58GRGIH
    Dzięki
  • Level 43  
    Przewody pękły przy zawiasach, czy pod pokrywką?
  • Level 2  
    Przy zawiasach na wejściu z osłony zawias do drzwi.
  • Level 5  
    Panowie, moja wiązka jest cała, ale wyświetlacz i tak miga i nie działają przyciski. Poprawiłem luty na głównym sterowniku, poprawiłem luty na płytce od wyświetlacza. Same segmenty chyba działają, bo jak naciskam po 2, 3 przyciski to zapalają się niektore. Już nie wiem co jej dolega :)
  • Level 1  
    Dzięki za trafną podpowiedź. Problem usunięty. Pęknięty jeden z przewodów wiązki przy zawiasie. Dzięki