Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

osobowy, nissan primera p11.144 '99 - ECM samochodu nie widzi prędkości pojazdu

11 Sie 2015 22:40 1002 4
  • Poziom 4  
    Koledzy, sprawa jak w temacie. Po podłączeniu do skanera i obserwacji parametrów pojazdu w trakcie jazdy - ECM nie widzi prędkości pojazdu, jest wciąż 0 km/h. Oczywiście prędkościomierz samochodu normalnie działa i wskazówka wskazuje poprawne wartości prędkości pojazdu. Wg mnie oczywiście i tego co wywnioskowałem ze schematu - sygnał pobierany jest z czujnika prędkości pojazdu (VSS) i przekazywany do licznika (w nissanie nazywa się to combination meter), co oczywiście wizualizuje prędkościomierz pokładowy. Sygnał prędkości pojazdu z licznika wysyłany jest do ECM, do jego złącza 32. A u mnie właście na tej drodze sygnał jakby nie dochodzi.

Dostałem się do licznika i ECM z nadzieją na niekontaktujący przewód. Tu wszystko ok - w kostce szarej licznika pin nr 9 ma kontakt z pinem 32 komputera. Rozebrałem licznik w nadziei na zimne luty....tu też wszystko wygląda ok. Nie mam schematu by głębiej sprawę przejrzeć. Zostaje jeszcze komputer, rozebrac i sprawdzić zimne luty, ale na to już odwagi nie mialem...co radzicie? A może ktoś miał już z tym problemy w nissanach, może jakaś powtarzalna usterka?
  • Osprzęt kablowy
  • Specjalista grupy V.A.G.
    No dobra a czym czytasz te parametry i czy są jakieś objawy tego nieodczytywania prędkości przez sterownik silnika?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 4  
    Parametry czytam skanerem, który umożliwia komunikację z moim nissanem (min mega maks 42 se). A objawy...zafalowania obrotami po zatrzymaniu się po hamowaniu silnikiem, (kilka razy falowanie na granicy zgaśnięcia i 900rpm), brak odcięcia impulsów na wtryskach (LPG = PB) przy hamowaniu silnikiem, brak wzrostu obrotów biegu jałowego podczas toczenia się pojazdu... Ot co... :(
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dane pojazdu powinny być w tytule postu. To co jest, to za mało.