Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw Trunkingowy do testów

12 Sie 2015 08:40 1683 2
  • Poziom 9  
    Witam,

Pragnę złożyć zestaw trunkingowy do testów, czy mógłby ktoś przybliżyć mi temat trunkingu, teorie znam ale w praktyce jeszcze go nie używałem. Co by było potrzebne oprócz przemiennika trunkingowego, no i oczywiście radiotelefonów? Jak się za to zabrać? Co polecacie?

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Jaki trunking ?
    MPT1327, NXDN, Mototrbo, Tetra, EDACS, P25 ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Odpuść temat jeżeli nie masz kontrolera, albo nie czujesz się na siłach żeby napisać soft, który będzie przez port COM (czy jakikolwiek inny) sterować radiotelefonami.

Ja odpuściłem i w końcu załatwiłem sobie kontroler, który na szczęście może pracować na jednym kanale, więc nie potrzebowałem wiadra TRXów.

Mówię o MPT1327 - protokół jest elegancko rozpisany i jest dostępny choćby na wikipedii.
    Nie ma łatwo. Wbrew pozorom ten już raczej przestarzały ale nadal cieszący się powodzeniem protokół działa prawie na całym świecie, ale do tego nie wystarczą chęci, radio i śrubokręt.

Na początek. Prościej się nie da: https://pl.wikipedia.org/wiki/MPT_1327

Oczywiście możesz stworzyć swój własny i zdecydowanie prostszy system. Gdzieś czytałem, że ktoś w stanach coś swojego napisał bo go przerosło.