Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq 6730b - Zasilacz ładuje tylko na wyłączonym sprzęcie.

kczereczon 12 Sie 2015 09:42 861 7
  • #1 12 Sie 2015 09:42
    kczereczon
    Poziom 6  

Witam mam problem

Mój laptop ostatnio zaczął wariować, na początku zauważyłem to, że latop przerywał w trakcie ładowania, wtedy pomyślałem, że to wina zasilacza, więc wymieniłem go na nowy.

Teraz laptop ładuje się tylko podczas gdy jest wyłaczony, a gdy wyjmie się mu baterie i próbuje uruchomić na samym zasilaczu, zaświeca się biała dioda ładowania ikona informacji + zasilania, czasami słychać, że coś zaskoczy, ale zaraz znowu się rozłącza

0 7
  • #2 12 Sie 2015 09:48
    kaleron

Poziom 22  

Prawdopodobnie zasilacz nie daje rady prądowo. Sprawdź, czy się grzeje. jeśli to tania podróbka, raczej poszukaj używanego oryginału. Na rynku wtórnym można swobodnie kupić sprawne oryginalne zasilacze po kilkadziesiąt złotych.

0
  • #3 12 Sie 2015 11:53
    lisek
    Spec od monitorów

1.Albo zasilacz , ma być orginał przy zamianie > zobacz ile masz pinów we wtyczce zasilacza : 3 lub 2
    2. Lub na 99% uszkodzenie w ukł. chargera na BQ24740 / *zazwyczaj.
    *tak wynika z opisu , bez pomiarów

Tam stosowano 3-typy płyt gł.(mainboard) na platformie Inventec
    * opis na MB w stylu 6050a2219901-mb-a03
    Zależy co masz u siebie.

jesli 1. opcja zawiedzie szukaj Serwis.

0
  • #4 12 Sie 2015 12:09
    boro1234567
    Spec od komputerów

Sprawdź na pewnym, oryginalnym zasilaczu.

0
  • #5 25 Sie 2015 16:21
    kczereczon
    Poziom 6  

@kaleron

zasilacz nie daje życia, gdy laptop jest włączony ( nie bzyczy i grzeje się itp.)

@lisek

końcówka zasilacza to co się wkłada do laptopa, ma zewnętrzną blaszkę wewnętrzną i w środku drucik, napięcia w porządku (zasilacz kupiłem nowiutki jak radziliście)

@boro1234567

kupiłem nowy, ten sam efekt ;/

trzeba dodać, że laptop nie uruchomi się gdy podłączony jest sam zasilacz (bez baterii), albo kiedy wyciągne baterie jak laptop jest włączony, wtedy się wyłącza z braku energii
    gdy próbuje uruchomić bęz baterii, słychać jak próbuje się odpalić, ale natychmiastowo didoy gasną

Mogę nagrać filmik jeśli ułatwi to sprawę

0
  • #6 25 Sie 2015 16:23
    boro1234567
    Spec od komputerów

Trzeba rozebrać, pomierzyć.

0
  • #7 25 Sie 2015 17:00
    kczereczon
    Poziom 6  

pomerzyć? co i gdzie? według mnie zepsuł się jeden z styków, bo jesli zasilacz dostarcza prąd tylko z 2 zamiast 3 styków,czy prądu będzie za mało?

styki są zewnętrzna ścianka, zewnętrzna ścianka walca, wewnętrzna ścianka w walcu

zdjęcie HP Compaq 6730b - Zasilacz ładuje tylko na wyłączonym sprzęcie. HP Compaq 6730b - Zasilacz ładuje tylko na wyłączonym sprzęcie. HP Compaq 6730b - Zasilacz ładuje tylko na wyłączonym sprzęcie.

0
  • #8 25 Sie 2015 17:26
    boro1234567
    Spec od komputerów

kczereczon napisał:
    pomerzyć? co i gdzie?

Napięcia na płycie głównej.

0